Dušičková pobožnosť na seredskom cintoríne

Dušičková pobožnosť na seredskom cintoríne

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Dňa 1. novembra sa  pri hlavnom kríži seredského cintorína konala dušičková pobožnosť. Každý rok sa na tomto mieste stretáva niekoľko desiatok veriacich, aby si s láskou a pokorou spomenuli na tých, ktorí už nie sú medzi nami.
 
Spoločnú modlitbu viedol kaplán miestnej farnosti Dp. Mgr. Peter Belý. Úvodom všetkých zúčastnených privítal a vysvetlil význam dušičkovej pobožnosti. Hlavnou časťou obradu boli modlitby za zomrelých. Pobožnosť bola ukončená požehnaním prítomných.  Pietnu atmosféru dotváral cintorín plný kvetov a blikajúcich kahancov, ktoré vyjadrujú ľudskú pominuteľnosť. Prítomní sa na záver pobrali navštíviť  hroby svojich blízkych alebo si uctili  svojich zomrelých zapálením symbolickej sviečky pri hlavnom kríži.
Dušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríneDušičková pobožnosť na seredskom cintoríne