Seredčania navštívili DNI ZELÁ v Stupave

Seredčania navštívili DNI ZELÁ v Stupave

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste, po záhorácky zelé. V Stupave je dokonca kapuste každoročne venovaný aj festival, ktorý dlhodobo patrí medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky  festival každoročne priláka tisícky turistov. Návštevu Stupavy si nenechali ujsť ani členovia Denného centra pre seniorov v Seredi.
 
 
Spoločne navštívili výstavu Úroda, Súťaž o najťažšiu hlavičku kapusty, Súťaž o najkrajšie dyňové strašidlo či Súťaž o najkrajšiu kolekciu ovocia a zeleniny a najťažšiu dyňu. Atraktívnou bola pre návštevníkov aj súťaž vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“. Festival dáva do pozornosti kapustu symbolizujúcu dedičstvo predkov a výborné gastronomické lahôdky z nej, na ktorých si Seredčania aj pochutnali:  kapustnicu, zemiakové placky s kapustou, alebo strapačky s kyslou kapustou či chýrne kapustníky. Tí, ktorým kapusta nechutí, určite ocenili iné dobroty jarmočného charakteru ako pečenú klobásu, lokše, trdelník, langoše, do chrumkava upečenú kačacinu alebo husacinu, jaternicu, čapované pivo a kofolu či cukrovú vatu.
 
 
Hoci počasie nebolo ideálne, seniori si výlet pochvaľovali. Spoločne strávený čas a dobrá nálada je pre mnohých príjemným spestrením všedných dní.
 
 
 
Seredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v StupaveSeredčania navštívili DNI ZELÁ v Stupave