Pozoruhodné výsledky Sofie Sedlákovej v tenise

Šport     TK Sereď
Naša Sofia reprezentovala Tenisový klub Sereď aj počas letných mesiacov, počas ktorých dosahovala skvelé výsledky. V lete sa Sofia zúčastnila dvoch turnajov v Piešťanoch. Prvý sa uskutočnil dňa 13.7.2019 na pôde TK HSC Piešťany. Turnaja sa zúčastnilo až 40 hráčok. Sofii, žiaľ vstup do turnaja nevyšiel podľa predstáv, silnej súperke podľahla v prvom kole. Druhý turnaj sa uskutočnil 27.7.2019 na kurtoch TK Kúpele Piešťany s názvom Chirosan Cup, ktorého sa zúčastnilo 28 hráčok. S výbornými výsledkami sa naša Sofia prebojovala až do štvrťfinále, kde napokon prehrala s hráčkou F. Rablanskou. So svojou parťáčkou Sofiou Hargašovou z Leopoldova, v ktorom naša Sofia pôsobí na hosťovaní, sa zúčastnili  takisto aj štvorhry, v ktorej sa spolu dokázali s vynikajúcimi výsledkami prebojovať až do finále turnaja, kde obsadili nádherné prvé miesto.
Ďalším Sofiiným skvelým turnajom bol Baby tour Topoľčany, ktorý pozostával z troch kôl a záverečného "Masters" kola. V každom kole hráčky zbierali body a najlepších 10 s najvyšším  počtom bodov postúpilo do kola s názvom  "Masters" (24.8.2019). Sofia počas kôl nazbierala 390 bodov a stala sa nasadenou dvojkou. Všetky kolá turnaju (20.7, 3.8, 17.8) sa hrali v skupinách a najlepších osem hráčok bojovalo v klasickom „pavúku“. Hralo sa o každé umiestnenie, takže hráčky si zahrali po 4-5 zápasov.  V druhom kole Sofia skončila vo finále prvá a v treťom kole vo finále skončila druhá. V záverečnom „Masters“, ktorý sa taktiež hral najprv v skupinách Sofia obsadila skvelé 3.miesto, ktoré si takisto musela vybojovať.
V dňoch 7.- 8.9.2019 sa na kurtoch TK HSC Piešťany konalo  Regionálne kolo Fed Cup-u dievčat do 10 rokov, do ktorého postúpili dievčatá spolu s našou Sofiou ako víťazky skupiny I. z Oblastného kola. Na zápasy nastúpili spolu s hráčkami, ktoré hrajú za tento klub pod vedením zastupujúcej kapitánky Martiny Gubanovej.  Hralo sa v skupinách po štyroch. Dievčatá si vylosovali tenisové kluby TK Empire Trnava, TK Slávia SPU Nitra a TK Kúpele Piešťany (1:4, 3:0, 3:2).
V nedeľu 8.9.2019 dievčatá hrali s TK HSC Piešťany a TK Madunice (0:3, 3:2). Po kľúčovom a zároveň rozhodujúcom zápase s TK Madunice, hráčka LTC Leopoldov Sofia Hargašová a naša Sofia hosťujúca v tomto klube postúpili do celoštátneho finálového kola, ktoré sa bude konať 3.-6.10.2019 v Bratislave v NTC. Dievčatá na úvod čaká družstvo Mladosť Košice.
Dievčatá držíme vám palce a obom Sofiám srdečne gratulujeme k skvelým výsledkom!
Pozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenisePozoruhodné výsledky Sofii Sedlákovej v tenise