Trnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo Serede

Trnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo Serede

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Trnavská župa ocenila 31 výnimočných osobností a kolektívov, ktorí svojou prácou alebo konaním zviditeľnili nielen Trnavský kraj ale robia dobré meno celému Slovensku.  Slávnostný akt odovzdania ocenení sa konal v Divadle Jána Palárika v Trnave. Ceny TTSK odovzdal predseda Jozef Viskupič v kategóriách školstvo, kultúra, šport, zdravotníctvo, sociálne veci, doprava a občianska spoločnosť.
 
 
K výnimočným osobnostiam bol zaradený napríklad MUDr. Erich Mikurčík, PhD, ktorý svojou praxou dlhodobo prispieva k rozvoju a budovaniu urologickej kliniky v Trnave. Ocenený bol aj pedagóg Milan Eliáš, ktorý so svojimi žiakmi pracuje na elektromobiloch a spoločne sa zúčastňujú medzinárodných významných súťaží.  Ďalšími ocenenými boli zbormajster, organista a pedagóg Ján Schultz či známy a uznávaný odborník v oblasti tradičného mlynárskeho remesla na Slovensku Vincent Hakszer. Cenu TTSK získali i Tamás a Gyula Szarka, zakladatelia skupiny Ghymes, olympijský víťaz a majster sveta v dráhovej paracyklistike Jozef Metelka z Piešťan, šachový klub z Dunajskej Stredy, Katarína Dubecká z Domova dôchodcov v Holíči bola ocenená za dlhoročnú obetavú prácu, rovnako ako Jarmila Lanczová zo zariadenia pre seniorov v Galante a Daniela Kočiková zo zariadenia sociálnych služieb v Šoporni.
 
Medzi ocenenými bola aj pedagogička RNDr. MARIANNA STRAKOVÁ, ktorá  16 rokov pôsobí na Gymnáziu Vojtecha Mihálika v Seredi. Po celý čas svojej pedagogickej praxe sa snaží vo svojich žiakoch prebudiť nadšenie z biológie a chémie.  Študenti pod jej vedením vyhrávajú súťaže aj medzinárodného významu, odkiaľ si priniesli 2 zlaté, 3 strieborné a 7 bronzových medailí. Jej žiaci precestovali celý svet. Boli v Kórei, Japonsku i na Bali či Amerike.
 
 
Predseda TTSK Jozef Viskupič všetkým laureátom sprostredkoval vďaku za ich odvahu, činnosť a svedomitosť v práci. Poďakoval zúčastneným za osobitný prístup k rozvoju kraja, vynikajúce tvorivé činy a výsledky.
Trnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo SeredeTrnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo SeredeTrnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo SeredeTrnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo SeredeTrnavský samosprávny kraj ocenil osobnosti a kolektívy. Medzi nimi aj pedagogičku zo Serede