Behajte a pomáhajte s POMOCNÍČKOM

Behajte a pomáhajte s POMOCNÍČKOM

Udalosti a ľudia     Ing. Michaela Miškolciová    
V sobotu 14.9.2019 občianske združenie POMOCNÍČEK už po šiesty krát odštartuje Beh Nádeje. Beh ktorým podporíte tri deti so zdravotným znevýhodnením. Tomáško, Hanka a Marek sú malí – veľkí bojovníci s detskou mozgovou obrnou, ktorých zdravotný stav si vyžaduje neustále rehabilitácie. Svojim behom urobíte niečo nie len pre seba a svoje zdravie, ale aj pre zdravie a pokroky týchto detí.
Príďte druhú septembrovú sobotu do Campingu v Seredi a zabehnite Hobby alebo Hlavný beh, podľa svojich síl a odhodlania. Deti sa môžu zúčastniť detských behov o dĺžke 100, 250 a 500 metrov. Spoločnosť im budú robiť maskoti zo známej rozprávky Paw Patrol – Chase a Sky. Kto však nemá chuť behať, môže si v ranných hodinách zacvičiť jógu na lúke alebo si rekreačne zabicyklovať na rodinnej cajglovačke, počas ktorej sa dozvie aj čosi o význame včiel pre ľudstvo a našu planétu.
Novinkou tohtoročného behu je nielen adresnosť pomoci, ale aj to, že všetky aktivity a disciplíny sa odohrajú v priebehu dopoludnia. Komu sa bude športu stále máliť, môže pokračovať na mestskom podujatí Sereď v pohybe.
Registrácia je možná online na www.behnadeje.sk alebo osobne v deň behu na mieste.
Tešíme sa  na Vás, priatelia!
Behajte a pomáhajte s POMOCNÍČKOM