Sereď čaká ďalší extrém. Po búrke prichádzajú tropické horúčavy

Sereď čaká ďalší extrém. Po búrke prichádzajú tropické horúčavy

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Po silnej búrke, ktorá sa prehnala nad našim územím v noci zo stredy 7.8 na štvrtok 8.8.  sa opäť vracajú horúčavy. Meteorológovia už vydali výstrahu.
 
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre okres Galanta výstrahu pred vysokými teplotami. Tie sa môžu vyšplhať na 35 °C. Výstraha platí počas dvoch dní.
 
Výstraha 1. stupňa podľa meteorológov trvá od piatka 9.augusta 2019 14.00 hod. do 18.00 hod. "V okrese Galanta sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C,“ uvádza SHMÚ na svojom webe.
 
Na sobotu 10. augusta je vydaná výstraha 2. stupňa od 15:00 hod. do 18:00 hod. Teplota vzduchu dosiahne podľa predpovede až 35  °C.
Podľa meteorológov táto teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uvádzajú odborníci na počasie.
 
Nezabudnite dodržiavať pitný režim, v uvedených hodinách obmedziť pohyb vonku a zatemniť byt žalúziami. Patričnú starostlivosť venujte starším občanom a domácim miláčikom.
 
 
Sereď čaká ďalší extrém. Po búrke prichádzajú tropické horúčavySereď čaká ďalší extrém. Po búrke prichádzajú tropické horúčavy