Včerajšia búrka si v Seredi vyžiadala zásah hasičov

Včerajšia búrka si v Seredi vyžiadala zásah hasičov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Búrka spojená s veľkým vetrom, ktorá sa prehnala v noci Západným Slovenskom spôsobila nemalé škody. Vietor a dážď vyvracali stromy, ničil strechy a v niektorých častiach regiónu spôsobili výpadky elektrickej energie. V Galantskom okrese museli hasiči zasahovať 14-krát z toho v Seredi 2- krát.
 
V jednom prípade išlo o spadnutý strom na dodávku na Niklovej ulici a v druhom prípade museli hasiči  v campingu odstraňovať spadnutý strom, ktorý blokoval príjazdovú cestu. Našťastie v Seredi vrtochy počasia nespôsobili vážnejšie škody.
 
 
 
Pre porovnanie je Galanta na tom horšie. Dnes v tomto meste začínajú trhy a kým bolo včera na túto slávnosť všetko upratané a vyčistené, ráno tomu bolo všetko inak. Pracovníci museli začať s upratovacími prácami nanovo. Primátor Paška vyzval obyvateľov, aby pomohli s čistením mesta, nakoľko sú všade listy, konáre a rozfúkané odpadky.  Na pomoc Galante prišli aj hasiči z okolitých miest a obcí, medzi nimi až z Trnavy a Dunajskej Stredy.
Seredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeSeredskí hasiči zasahovali pri včerajšej búrkeVčerajšia búrka si v Seredi vyžiadala zásah hasičovVčerajšia búrka si v Seredi vyžiadala zásah hasičov