Včera sa dohrávalo 3.kolo Fortuna ligy

Šport     Lehockyi    
Včera sa dohrávalo 3.kolo Fortuna ligy dvomi zostávajúcimi zápasmi, Trnava zdolala Nitru 2:0 a od 19.00 hod. na Myjave Sereď privítala Dunajskú Stredu. Hostia podobne ako Trnava mali za sebou náročný program EL, vo štvrtok odohrali ťažký zápas v Grécku, fyzická vyčerpanosť a vyradenie z ďalších bojov v EL mohli byť faktory ktoré zanechali na kádri DAC negatívne stopy, bolo teda zaujímavé či hráči mentálne zvládnu zápas so Sereďou a ako sa vysporiadajú s fyzickou únavou. Sereď naopak po veľmi dobrom výkone v predchádzajúcom kole brala 3 body a ak by zopakovala výkon z 2.kola, na Myjave sa mohol očakávať dobrý futbal.
 
 
V 5.minute sa defenzíva ŠKF postarala o malý rozruch keď malá domov v šestnástke domácich takmer minula Ilieva ktorý musel okamžite riešiť drobné nedorozumenie pred dobiehajúcim súperom. V 7.minute hostia zahrozili, keď dlhý pas z ľavej obrany našiel na pravom krídle Koštrnu ktorý vnikol do šestnástky, spätnou našiel presne K.Vidu ale ten z jednotky loptu netrafil dobre a pred päťkou a ľavou žrďou poslal slabý pokus krížom okolo pravej žrde, ktorý Iliev kontroloval. O minútu neskôr veľmi dobre sa pohybujúci Ronan vystrelil prvú priamu strelu na bránu ŠKF, Iliev pokus v pohode chytil. Hostia opticky mali herne navrch, častejšie mali loptu v držaní ale do sústredenej obrany nenachádzali prienik, centre zo strán neznamenali nebezpečenstvo pre domácich. V 13.minute domáci zahrávali štandardku po faule hostí, Cleber z pravej strany poslal loptu do šestnástky hostí, domáci kapitán Michalík chrbtom k bráne DAC a ešte aj v predklone hlavou veľmi šikovne zasiahol loptu ktorá lobom vystrašila Jedličku v bráne lebo padla tesne na sito za brvnom. V 16.minute dlhý pas stredom pola našiel na hrote Divkovića ktorý si ešte chcel pripraviť zakončenie na hranici šestnástky domácich ale strelecký pokus už bol zblokovaný. V 22.minute sa črtala veľká šanca pre domácich keď Olavo pri stredovej čiare získal loptu pri rozohrávke súpera, do otvorenej obrany si pýtal loptu na brejk Špehar, loptu stačilo jednoducho poslať po zemi za obranu hostí ale Olavo tak nepochopiteľne neurobil a v snahe prihrať na ľavú stranu pre nabiehajúceho Ivána loptu nepresne odovzdal súperovi, škoda. V 26.minute v súboji o loptu bol práve Olavo nepríjemne trafený, ale až o 4.minuty ho striedal Pankarićan. V 35.minute sa Cleber v súboji zbavil Kalmára na pravej strane, Špehar dostal loptu do otvorenej obrany, sám proti Jedličkovi z pravej strany ešte hľadal na ľavej strane Pankarićana ale loptu mu dal na päty a bolo po šanci. V 38.minute žltú za faul na Clebera videl z hostí Davis a bol to Cleber, ktorý v pravom rohu šestnástky hostí veľmi šikovne obchádzal Kružliaka v 40.minúte, ale čistý faul na neho rozhodcovia proste nevideli, škoda reči. V 42.minute naopak po jasnom a čistom zisku lopty v sklze a po tom, ako o Hučku na zemi zakopol Vida Hučko videl žltú, no proste zase by sa tu dalo popísať o klane atléta Manfréda K. V 45.minute sa v šanci ocital na hrote Taiwo už v šestnástke domácich, ale Djiby Ba mu v poslednej chvíli loptu vynikajúco vypichol. Úvod zápasu patril hosťom, boli častejšie na lopte, tlačili ku šestnástke domácich najmä cez dlhé pasy stredom alebo po krídlach ale vážnejšiu šancu si nedokázali vypracovať okrem hlavičky Kružliaka po rohu tesne vedľa pravej žrde, záverečná pätnásťminútovka patrila domácim ktorí sa krok po kroku osmelovali a v ofenzíve narobili starosti obrane DAC.
 
 
V 51.minute v DAC Davisa striedal Blackman a v 54.minute slabú strelu po zemi poslal na bránu ŠKF z 23m Koštrna. V 59.minute Taiwa striedal Čmelík ale ten bol v zápase neviditeľný. V 61.minute v súboji o loptu už v šestnástke domácich na ľavom krídle K.Vida cez Susa išiel k zemi ale stalo sa niečo neuveriteľné v podmienkach našej ligy a hlavný rozhodca žltú namôjveru ukázal hráčovi DA ktorý si kaskadérsky pýtal penaltu, tak ma napadlo že si arbitri cez polčas pozreli zo záznamu niektoré nezmysly čo vyprodukovali v prvom polčase, na kolenách poprosili o odpustenie „Futbal“ a osvietení sa asi vrátili do zápasu. V 63.minute v ŠKF Clebera striedal Jureškin, Cleber mal ihrisko opustiť na opačnej strane kam mal bližšie k stiedaniu a keďže tak neurobil ani po pokyne hlavného, videl pri odchode z ihriska ešte aj žltú. V 68.minute najprv hostia odvrátili rohový kop, na pravej strane loptu ihneď vracal centrom na hranicu šestnástky Sus, vysoká lopta presne našla hlavu Michalíka ktorý ju vynikajúco pustil do šestnástky za obranu hostí, na šprintujúceho Špehara vedľa päťky vpravo Jedlička vytiahol v protipohybe iba faul a tak penalta bola na svete. Loptu si na pokutový bod postavil Ventúra ktorý do opačnej strany bezpečne otvoril skóre v 69.minúte – 1:0. V 72.minute do brejku rozbehol spoluhráčov Jureškin do otvorenej obrany DAC, Špehar pred šestnástkou posunul loptu na Lukáčika ale ten zakončenie z 18m nezvládol a strelu poslal vysoko nad. Bežala 74.minuta, Iván z ľavej strany zahrával rohový kop, vysoký center predĺžil na zadnú žrď kde Hučko vo vzdušnom súboji prevalcoval Kalmára a na prudkú hlavu z 3m Jedlička nemal nárok – 2:0 a v DAC Ronana striedal Švec. V 76.minute sereďania zastavili ofenzívne snahy hostí, Ventúra vynikajúco za obranu na ľavé krídlo poslal do šprintu Pankarićana ktorého Oravec nestíhal, Pankarićan už v šestnástke prudkou strelou po zemi natiahol Jedličku ktorý loptu k ľavej žrdi iba vyrážal, pred päťkou ju Špehar pohotovo vrátil k ľavej žrdi – 3:0 a bolo vybavené. V 81.minute Blackman videl žltú za faul na Ivána ale o 2 minúty neskôr neškodný strelecký pokus Vidu v šestnástke trafil ruku Jureškina, za takúto ruku videl Jureškin ešte aj žltú a Kalmár v 84.minute z penalty už iba korigoval výsledok na 3:1. V 88.minute Špehara striedal v ŠKF Adekuoroye a poslednú žltú v zápase videl z hostí v 90.minute Švec za faul na ofenzívneho Susa, inak sa už hráči DAC k ničomu nedostali.
 
 
Zápas malo sledovať 658 divákov, z ktorých početná enkláva z Dunajskej Stredy tvorila futbalovú atmosféru počas celého zápasu, ale ani skupina fanúšikov zo Serede nemlčala a tak jedna strana štadióna hlasivkami pretláčala druhú, najmä v druhom polčase. V druhom polčase sereďania zbúrali predstavy hostí, boli lepším mužstvom, nakopli sa penaltou a za 7 minút deklasovali súpera, v ktorom niektorí hráči nedokázali zakryť deficit fyzických síl, Kalmár i K.Vida ako kľúčový hráči DAC po strate lopty vypúšťali defenzívu, Djiby Ba úplne vygumoval snaživého Taiwa a inú hrozbu proste DAC v ponuke nemala. Sereďania potvrdili vynikajúci výkon zo Senicou, výborne organizovaná defenzíva súperovi nedovolila takmer nič, v ofenzíve opäť zabrali Pankarićan a Špehar ktorých skvele dopĺňali ostatné výkony spoluhráčov a tak sa výsledok zákonite dostavil.
 
 
Tréner FK DAC 1904 Dunajská Streda Peter Hyballa po zápase povedal:
„V prvom rade gratulujem Seredi k víťazstvu a k 3. bodom, čo sa týka zápasu bol to za môjho pôsobenia asi najhorší zápas ktorý sme videli, ale hovorme iba o našom tíme, nebol som spokojný s výstavbou útokov a akcií, nedostali sme sa do tempa, to čo sme chceli hrať po krajoch sa nám nedarilo, pokiaľ sme to predsa len skúsili po krajoch tak tam bol zlý prvý dotyk a presing, nebolo to dnes vôbec dobré aj keď sme mali v prvom polčase 2-3 malé šance, stav 0:0 bol celkom v poriadku. Druhý polčas nebol o moc lepší z našej strany čo sa vydarilo bol presun Koštrnu na ľavú stranu kde Cleber bol nebezpečný, keď sa tam presunul Koštrna už nebol, potom prišla veľká chyba Jedličku, dostali sme gól na 1:0, bolo vidieť na mužstve že sa cez to nedokázalo preniesť ako v predošlých zápasoch keď na to dokázalo zareagovať, dnes to chýbalo, každý sa snažil situácie sám riešiť, príliš veľa sa driblovalo, nejako sa nám nedarilo dostať do šancí a potom prišiel zo štandardnej situácie druhý gól a už mentálne sme na to nemali, prišiel tretí gól, neostáva nám iné iba gratulovať domácim k víťazstvu“.
 
Tréner ŠKF iClinic Sereď Slavche Vojneski povedal:
„Tak čo povedať, vyhrali sme 3:1 čo pravdepodobne nikto nečakal, počas týždňa sme veľa rozprávali o tomto zápase s hráčmi a myslím že keby niekto povedal že to skončí 0:0 každý by bol spokojný ale ja som spokojný s tým že sme vyhrali, máme slogan v šatni že chceme byť stále lepší a lepší. V prvom polčase hrala Dunajská Streda veľmi dobre my sme mali taktické problémy v strede pola k tomu aj tá vynútená výmena zraneného hráča, v polčase sme si niečo povedali a hráči to po prestávke splnili, tak isto preniesli na trávnik to čo sme v týždni trénovali a myslím si že sme si zaslúžili vyhrať, čo bolo rozhodujúce si myslím že bolo to že sme chceli to víťazstvo viac ako Dunajská Streda, hlavne ten druhý polčas kde sme hrali veľmi dobre, chceli sme vyhrať, chalani bojovali ako levy za čo im chcem aj takto pred médiami zagratulovať.“
 
Zostavy -  domáci: D.Iliev -  T.Hučko, Ľ.Michalík(K), Cleber S.N.(63.R.Jureškin), K.Lukáčik, D.Ventúra, T.D.Ba, A.Iván, D.Špehar(88.B.O.Adekuoroye), M.Sus, M.A.Olavo(30.F.Pankarićan),
               - hostia: M.Jedlička -  C.P.Ronan(74.J.Švec), M.Vida, K.A.Vida, Zs.Kalmár(K), M.Oravec, A.Taiwo(59.L.Čmelík), D.Kružliak, K.Koštrna, M.Divković, E.J.G.Davis(51.C.R.C.Blackman)
ŽK: 42.T.Hučko, 63.Cleber S.N., 84.R.Jureškin – 38.E.J.G.Davis, 81.C.R.C.Blackman, 90.J.Švec
Góly: 69.D.Ventúra 11m, 74.T.Hučko, 76.D.Špehar – 84.Zs.Kalmár 11m
Strely    celkom – 10 – 9
         na bránu – 5 – 4
         mimo bránu – 4 – 2
         zblokované – 1 – 3
Rohy – 4 – 4
Fauly – 7 – 10
Ofsajdy – 2 – 1
Rozhodoval: Ladislav Prešinský