Cyklistická sezóna už je v plnom prúde

Šport     Andrea Filová
Cyklistická sezóna už je v plnom prúde a tak prišiel ten pravý čas aby sa cyklisti AB Sereď pochválili s jej priebehom. Už počas zimy sa starostlivo pripravovali častými bežkárskymi tréningmi na Skalke, Javorine a Pezinskej Babe, či spoločnými behmi v okolí Serede.

Na jar prišiel čas na najazďovanie kilometrov v teple a tak sa časť klubu vybrala na Mallorcu. Už začiatkom apríla prišlo prvé kolo Trnavskej cyklistickej ligy, sériového preteku, na ktorom má AB každý rok početné zastúpenie. Práve tu tento rok Tibor Nešťák skóroval 2 víťazstvá, jedno 2. miesto a jedno 3. miesto v kategórii B. V kategórii C1 sa 1. miesto zadarilo Pavlovi Fraňovi aj Matejovi Hulínovi, ktorý vzal aj jedno 2. a jedno 3. miesto. V rámci Trnavskej cyklistickej ligy sa naši cyklisti zúčastnili aj Sereďmaratónu, ktorý sa pre nich stal už každoročnou tradíciou. V mládežníckych kategóriach nás pravidelne reprezentuje Andrea Filová na Slovenskom pohári v cestnej i dráhovej cyklistike. Tá tento rok získala svoje prvé víťazstvo v Slovenskom pohári na dráhe v stíhacom preteku jednotlivcov. V tej istej disciplíne získala na MSR striebro.

Okrem Slovenských pohárov absolvovala tento rok aj množstvo pretekov v Česku a etapový pretek v Poľsku, kde skončila na celkovo 6. mieste. Netreba zabudnúť ani na našich downhillerov, ktorí nás tento rok reprezentovali na množstve pretekov v rámci celého Slovenska i v zahraničí. Marek Katrinec získal 2. miesto na Bikefest DH, 3. miesto na Trailduro Tvarožna Lhota a 4. miesto na Unior  DH Cup Maribor v Slovinsku. Martin Líška získal 4. miesto na Pumpcup vo Veľkom Záluží a 6. miesto na Trailduro Lučina. Okrem pretekov sa naši cyklisti zúčastnili i rôznych cyklistických akcií, ako Trnava-Rysy, Bercajgel či Na bicykli deťom.
Cyklistická sezóna už je v plnom prúdeCyklistická sezóna už je v plnom prúdeCyklistická sezóna už je v plnom prúde