Hlasovanie o najkrajšiu záhradku resp. predzáhradku – 3. ročník

Hlasovanie o najkrajšiu záhradku resp. predzáhradku – 3. ročník

Životné prostredie a príroda     Oddelenie životného prostredia    
Na webovej stránke Seredských noviniek prebehne hlasovanie o najkrajšiu záhradku resp. predzáhradku.
Svoj hlas môžete odovzdať do 04.08.2019. Súťažiaci, ktorí získajú najväčší počet hlasov, budú ohodnotení vecnými cenami.
 
 
PREDZÁHRADKY PRED BYTOVÝMI DOMAMI
1. A. Hlinku 3058/16, p. Sitárová
 
 
2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková
Pán Štepán Dziubek sú so svojou manželkou na dôchodku a tak sa už niekoľko rokov starajú o predzáhradku na ulici Pažitná. Práca so zeleňou ich veľmi baví, ale nerobia to iba pre seba, ale aj pre potešenie svojich susedov a okoloidúcich. Pán Štepán Dziubek sám pracuje s drevom a vyrába v dielničke rôzne drevené doplnky. Niektoré z nich zdobia aj záhradku. A tak pomaly premenili nudný priestor pred bytovkou na upravené a farebné zátišie. Zároveň sa snažia udržiavať v poriadku aj zeleň zo zadnej časti bytového domu.
Obaja tvrdia: „Nie je nám totiž jedno v akom prostredí žijeme a veríme, že svojou troškou práce spríjemňujeme život ľuďom okolo nás.“
 
 
SÚKROMNÉ ZÁHRADY
1. Čepenská ul., p. Endresová
Záhradu si budujú od roku 2000, kedy sa do domu presťahovali.  V záhradke sa nachádza veľké množstvo druhov rastlín a stromov. Srdcovkou sú oleandre, ktoré si majitelia vypestovali z výhonkov dovezených z Talianska z letnej dovolenky a postupným vymieňaním s priateľkami. Radosť im robia taktiež figovníky, na čerstvých či sušených  si pochutia každý rok. Posledné roky sa im v záhrade našlo miesto aj pre citrusy.  Na jar ich odvďačí nie len krásnou vôňou ale aj svojou nádherou vistéria či magnólia. Že sa blíži leto im oznamuje levanduľa, ktorú si vždy vysušia, aby im pripomínal leto. Z pestrofarebných kvietkov možno spomenúť šípové ruže, ľalie, kačičky,  surfínie,  muškáty a lesnú orchideu. Tento rok si zadovážili aj bielu a ružovú hortenziu. 
 
 
2. Krásna ul., p. Mrvová
Súkromná záhrada na Krásnej ul. prešla od minulého roka estetickými úpravami a doladením detailov. Niečo sa dosadilo, iné zrecyklovalo, ale všetko spolu rodine Mrvovej spríjemňuje čas strávený v ich záhrade.
 
 
3. 8. mája, p. Vadovičová
Pani Vadovičová zaslala fotografie záhrady svojej maminky Lubky, ktorej záhrada je veľkou záľubou a relaxom v jednom. Ponúka mnoho druhov kvetín a kríkov, nájdete tam veľa letničiek, ktoré svojimi kvetmi hýria farbami a potešia nejedno oko, ale aj veľa trvaliek, ktoré zastávajú svoje čestné miesta a z roka na rok sú krajšie a krajšie. V záhradke sa nachádza aj malé jazierko, ktoré sa stalo domovom nielen rybiek, ale aj žabiek. Vtáci, ktorí pravidelne záhradku navštevujú, privítajú malý vodopád, ktorý si v týchto horúcich dňoch užívajú.
 
 
4. Bratislavská cesta, p. Horváth
 
 
PREDZÁHRADKY PRED RODINNÝMI DOMAMI – do súťaže sa nikto nezapojil.
1. A. Hlinku 3058/16, Sereď, p. Sitárová1. A. Hlinku 3058/16, Sereď, p. Sitárová1. A. Hlinku 3058/16, Sereď, p. Sitárová1. A. Hlinku 3058/16, Sereď, p. Sitárová1. A. Hlinku 3058/16, Sereď, p. Sitárová2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková2. Pažitná ul. 1013/11, rod. Dziubeková1. Čepenská ul., p. Endresová1. Čepenská ul., p. Endresová1. Čepenská ul., p. Endresová1. Čepenská ul., p. Endresová1. Čepenská ul., p. Endresová2. Krásna ul., p. Mrvová2. Krásna ul., p. Mrvová2. Krásna ul., p. Mrvová2. Krásna ul., p. Mrvová2. Krásna ul., p. Mrvová3. 8. mája, p. Vadovičová3. 8. mája, p. Vadovičová3. 8. mája, p. Vadovičová3. 8. mája, p. Vadovičová4. Bratislavská cesta, p. Horváth4. Bratislavská cesta, p. Horváth4. Bratislavská cesta, p. Horváth