Mesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej stanici

Mesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej stanici

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
 
V okolí železničnej stanice v Seredi je už roky nedostatok parkovacích miest. Vedenie mesta Sereď preto už dávnejšie uvažovalo o vybudovaní nového parkoviska v tejto lokalite. Do dnešného dňa prebehlo niekoľko rokovaní so zástupcami Železníc Slovenska.
 
Mestom Sereď bol pôvodne už aj vytipovaný pozemok v areáli železničnej stanice a to za budovou vo dvore. Podľa hovorcu ŽSR Michala Lukáča ale vytipované pozemky nebolo možné v požadovanom rozsahu prenajať. Nakoľko záujem mesta ohľadom vybudovania parkoviska naďalej pretrváva, ŽSR ponúkli vedeniu  inú lokalitu, ako pôvodne mestom vytipovanú. V predmetnom území sa ale nachádzajú siete ŽSR a pre vybudovanie spevnenej plochy je nutná v prvom rade ich prekládka.
 
 
Priestor je aj podľa samosprávy vhodný a ako primátor Martin Tomčányi pre portál SME povedal, miesta by postačovali: „Bolo by to na viac ako 30 vozidiel. Železnice by nám dali pozemok za symbolickú cenu do prenájmu a investíciu by hradilo mesto,“ doplnil.
 
Všetko je zatiaľ ale iba v rámci príprav a jednaní. S realizáciou by sa malo začať až na budúci rok.
Mesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej staniciMesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej staniciMesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej staniciMesto plánuje výstavbu nového parkoviska pri železničnej stanici