Na špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruch

Na špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruch

Rozvoj a výstavba     Iveta Tóthová    
Budova Špeciálnej základnej školy na Fándlyho ulici v týchto mesiacoch prechádza zásadnou vonkajšou zmenou. Od 1. júla tu začali  rekonštrukčné práce a výmena okien. Staré okná boli v dezolátnm stave a už neplnili akustické a ani termické vlastnosti. Niet sa čo čudovať, škola na tejto adrese sídli od roku 1992 a predtým sa v budove nachádzali detské jasle. Celková výška investície činí  41 880 eur. Realizátorom prác je firma LUKYSTAV s.r.o. z Dolnej Stredy.
 
 
Súčasťou prác bude aj vyriešenie navĺhania spodnej časti budovy opravou odkvapových chodníkov, vyčistením a opravou odkvapového systému a úpravou okolitého terénu, aby odvádzal dažďovú vodu smerom od budovy. V rámci stavebných úprav bude aj realizované vybúranie starých dverí a ich nahradenie novými.
 
Práce by mali byť ukončené do konca prázdnin a pre žiakov a pedagógov sa touto rekonštrukciou v novom školskom roku zvýši komfort vyučovacieho procesu.
 
 
Na špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruchNa špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruchNa špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruchNa špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruchNa špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruchNa špeciálnej základnej škole vládne čulý stavebný ruch