6.ročník festivalu IN MEMORIAM

6.ročník festivalu IN MEMORIAM

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Dňa 29. júna  sa v seredskom campingu  konal 6. ročník festivalu IN MEMORIAM.  Hlavnou myšlienkou akcie je spomienka na Mariána Orlického, medzi priateľmi prezývaného Maco, ktorý miloval hudbu a bol metalista telom i dušou. Festival sa koná  každoročne na výročie jeho úmrtia.
 
Podujatie dostalo pomenovanie aj ako "malý rodinný festival". Organizátorka Lucia Feketová  tento ročník charakterizovala nasledovne: "Toho roku bude festival iba jednodňový. Aj napriek tomu verím v „rodinnú“ atmosféru, ktorú táto akcia všetky predchádzajúce ročníky sprevádzala. In Memoriam je akcia zameraná za podporu slovenských kapiel, ktoré sú z nášho malého mestečka, blízkeho okolia, ale i vzdialenejších kútov Slovenska. Ako bonus tu vystúpi aj niekoľko kapiel zo zahraničia. Aj takýmto spôsobom sa snažime zviditeľniť mesto Sereď."
 
 
Návštevníci sa tak dočkali vystúpenia dvanástich kapiel nielen z domácej scény ale aj z Rumunska, Poľska či Českej republiky.  Žánrovo hrali od metalcoru cez blackové veci až k death a grindový štýl. Dôležitou súčasťou akcie boli aj spomienkové balóny. Lucia Feketová povedala: " Ako každý rok aj tento sa vypúšťali spomienkové balóny, na ktorých bol napísaný odkaz pre niekoho kto s nami už nemôže byť."
 
6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM6.ročník festivalu IN MEMORIAM