Aj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatky

Aj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatky

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Od pondelka 1. júla si všetci, ktorí využívajú služby Slovenskej pošty priplatia za listové zásielky a spracovanie peňažných šekov. O zdražení poštových poplatkoch informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.
 
Kým sme za bežný list doteraz platili 0,50 €, od pondelka táto služba bude stáť 0,65 €. Úradná zásielka zdražie z 1,55 € na 1,95 €. Meniť sa budú aj ceny šekov, pričom po novom poslanie 30,- € vyjde na 2,30 €. O toľko zdražie aj šek na akúkoľvek vyššiu sumu do 150 €.
 
Jedným z dôvodov zvyšovania poštových služieb je, že v dôsledku digitalizácie a elektronizácie pošta zaznamenáva dlhodobý pokles záujmu o využívanie poštových služieb. Výšku celkových nákladov na zabezpečenie služieb ovplyvňuje najmä neustály rast personálnych a prevádzkových nákladov.
 
„Pošte takáto úprava taríf prinesie finančné prostriedky, ktoré potrebuje na pokrytie rastúcich mzdových nákladov prevádzkových zamestnancov, ako aj modernizácie služieb pre ľudí a efektivizáciu procesov," informuje Slovenská pošta.
 
Aj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatkyAj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatkyAj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatkyAj na seredskej pošte sa od 1.júla zvyšujú poštovné poplatky