Seredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérou

Seredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérou

Šport     Jakub Čomaj    
Včerajší deň, štvrtok 20.6.2019, sa zapíše do histórie nielen seredského basketbalu. Včera sa uskutočnil posledný tréning vedený seredskou trénerskou legendou Jolanou Čomajovou.  Vyše 35 rokov sa venovala seredskému mládežníckemu basketbalu a dala mu neskutočne veľa. Na Základnej škole Juraja Fándlyho dokázala založiť a pozdvihnúť basketbal na vyššiu úroveň a vďaka nej, môžeme hovoriť o škole ako o basketbalovej škole.
Do každého tréningu a zápasu dávala neskutočnú energiu a robila túto prácu s veľkou láskou a zodpovednosťou aj keď sa jej družstvám niekedy nedarilo. Dokázala poblázniť deti tak, že sa na tréningy a zápasy veľmi tešili. Nik sa nevenoval deťom tak zodpovedne ako ona. Pre väčšinu detí nebola len trénerkou, ale aj "mamou", keď dokázala vyriešiť aj iné problémy ako tie basketbalové.
I keď sa niekomu môže zdať, že trénerka sa naháňala za úspechmi a medailami, realita je však iná. Každodenným tréningom sa deti postupne zlepšovali a dôraz kládla predovšetkým na zlepšenie každého jedného hráča. To, že z toho potom bola medaila na Majstrovstvách Slovenska (1x zlato, 4x striebro a 5x bronz), je už len akási čerešnička na torte a zároveň aj motivácia pre deti.
Na Seredskom streetballe, ktorý sa konal v sobotu 8.6.2019, sa s ňou rozlúčil pán primátor mesta Sereď Martin Tomčányi, predseda Školského basketbalového klubu Sereď Vladimír Ujlacký a všetci prítomní rodičia detí dlhotrvajúcim potleskom. Včera sa s ňou rozlúčili mladší žiaci ŠBK Sereď, ktorým sa venovala posledné roky. Raz ten koniec prísť musel a sme zvedaví, či niekto po nej prevezme pomyselný štafetový kolík a dokáže tak nadchnúť deti pre basketbal, ako to vedela len ona.
Seredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérouSeredská trénerská legenda sa rozlúčila s bohatou kariérou