Úspešné zakončenie sezóny pre seredské TAEKWON-DO

Úspešné zakončenie sezóny pre seredské TAEKWON-DO

Šport     Juraj Ďuračka    
Seredský taekwondo klub má za sebou ďalšiu úspešnú sezónu, ktorú zakončili na 12. ročníku medzinárodnej súťaže Znojmo Open v Českej republike. Konkurencia bola pestrá a bojovníci zo Serede ani tentoraz nesklamali!
Do Znojma tento rok zavítalo viacero európskych tímov a Seredčania tak mohli zápasiť napríklad zo súpermi z Nemecka, Maďarska, Poľska, Slovinska či Španielska. Sereď priviezla veľmi mladý tím, tvorený prevažne žiakmi a juniormi, viacerí z nich sú však už skúsenými pretekármi. Súťažilo sa tradične v disciplínach technické zostavy a športový boj (sparing).
V prvej menovanej disciplíne sa na stupeň víťazov prebojovalo až 13 seredských zástupcov medzi jednotlivcami. Na najvyššiu, teda zlatú priečku sa dostala trojica Tamara Královičová, Samuel Ruman a Michaela Šuláková. Zlato získala Sereď aj v tímových zostavách, kde reprezentoval dievčenský tím v zložení Tamara Královičová, Lucia Lakatošová, Michaela Šuláková a Ema Valenčíková.
V športovom boji pridal seredský výber ďalších 8 medailí. Zo zlatého úspechu sa tešila opäť trojica, konkrétne Michal Fidlér, Ema Valenčíková a tretí krát na tomto podujatí aj Michaela Šuláková.
Na základe dosiahnutých výsledkov si pohár pre najlepšiu mladšiu juniorku súťaže (vek 12-13) vybojovala Michaela Šuláková a pohár pre najlepšiu juniorku súťaže (vek 14-17) Ema Valenčíková.
Osemnásťčlenný seredský tím získal na súťaži Znojmo Open 2019 celkovo 21 individuálnych medailí, z toho 6 zlatých, 7 strieborných a 8 bronzových. Vďaka týmto výsledkom sa mohli napokon tešiť aj zo zisku pohára pre 2. najlepší tím súťaže!
 
Výsledky
1. miesto: Michal Fidlér (sparing), Tamara Královičová (zostavy), Samuel Ruman (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy, sparing), Ema Valenčíková (sparing), Tím Sereď (tímové zostavy)
2. miesto: Michal Fidlér (zostavy), Kristian Georgiev (zostavy), Barbora Kopálová (zostavy), Lucia Lakatošová (zostavy), Valéria Sárkányová (sparing), Nathan Valencín (zostavy), Ema Valenčíková (zostavy)
3. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Alex Georgiev (zostavy), Kristian Georgiev (sparing), Martin Hindický (zostavy), Tamara Královičová (sparing), Lucia Lakatošová (sparing), Valéria Sárkányová (zostavy), Matúš Stejskal (sparing)
Ďalšie ocenenia
Najlepšia mladšia juniorka súťaže – Michaela Šuláková
Najlepšia juniorka súťaže – Ema Valenčíková
2. najlepší tím súťaže – Sereď
ÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DOÚSPEŠNÉ ZAKONČENIE SEZÓNY PRE SEREDSKÉ TAEKWON-DO