Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019

Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019

Šport     Tenisový klub Sereď    
V sobotu 8.6.2019 sa v areáli mestského štadióna v Seredi konal obľúbený tenisový turnaj detí TK Sereď, ktoré trénujú pod vedením trénera Tomáša Bohunického. So stúpajúcim počtom záujemcov o tento šport v našom meste bol práve tento ročník čo sa týka počtu účastníkov najväčší. Aj napriek nedostatočným a nevyhovujúcim podmienkam na hranie a trénovanie tenisu v meste Sereď (iba 2 vonkajšie kurty na výnimku so súhlasom STZ a ani jeden regulárny kurt v meste pre zimné obdobie)  sa každé tenisové podujatie v meste teší veľkému záujmu. 
 
Počas zápasov mali deti veľkú podporu zo strany rodičov aj ostatných nadšencov tenisu. Mladí talentovaní tenisti si tak mohli vyskúšať aké je hrať pred veľkým počtom divákov.
 
Pre nedostatočný počet kurtov bol turnaj organizovaný „dynamicky“ a všetky zápasy sa hrali tzv. super-tiebreakom do 10 bodov. Deti boli rozdelené do 3 vekovo-výkonnostných kategórií.
 
V skupine C predviedol najlepší výkon Jakub Kamenár, ktorý vo finále zdolal Simonu Širokú.
 
V strednej skupine B sa najviac darilo obhajcovi titulu Maxovi Matuškovi, ktorý sa prebil turnajom tromi ťažkými zápasmi. 
 
Medzi najstaršími deťmi (mladší žiaci) najviac využila svoju formu Dominika Šimončíková, ktorá vo finále zdolala Dominika Blaška 10:5. V „pavúku“ pre porazených z prvého kola dominovala Mariol Sauca.
 
Deti si z turnaja okrem pekného zážitku a zápasových skúseností odniesli aj ocenenia v podobe medailí, pohárov pre víťazov a tričiek. Cez letné prázdniny majú deti možnosť pokračovať v tréningovom procese a taktiež sa zúčastniť denného tenisového tábora v Šoporni. V tábore sú vítaní všetci nadšenci tenisu, samozrejme aj začiatočníci. Bližšie informácie o tábore nájdete na sunsetcamp.sk. 
 
Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019Detský tenisový turnaj Tenisového klubu Sereď 2019