Nová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobody

Nová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobody

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
Pred niekoľkými dňami bola na Námestie slobody nainštalovaná atraktívna kvetinová pyramída. Takáto pestrofarebná výzdoba je v niektorých mestách samozrejmosťou a vytvára príjemné prostredie v parkoch alebo zdobí ulice či námestia. V našom meste sa tento nápad zrealizoval tento rok prvý krát.
 
Pyramída je vyrobená z recyklovateľného materiálu. Je odolná proti nárazom aj UV žiareniu. Je trvanlivá a použiteľná aj na niekoľko rokov. Hrou kvetov a rastlín, ktoré sa môžu do pyramidy zasadiť, je možné vytvoriť nekonečné farebné kreácie.  V Seredi bola do pyramídy zasadená zmes rôznofarebných previslých muškátov. Pracovníci z Oddelenia životného prostredia sa rozhodli pyramídu umiestniť neďaleko fontány, aby poskytla príjemny pohľad oddychujúcim aj okoloidúcim.
 
 
Aj napriek tomu, že sa to nezdá ide o finančne náročnú investíciu,  preto bola zatiaľ nainštalovaná iba jedna takáto výzdova.  "Ak sa osvedčí počas letnej sezóny a mesto budeme mať v rozpočte na budúci rok dostatok peňazí, iste budú zakúpené ďalšie", povedala Katarína Navrátilová z Oddelenia životného prostredia na MsÚ.
Nová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobodyNová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobodyNová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobodyNová kvetinová pyramída zdobí Námestie slobody