Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe

Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe

Bezpečnosť     Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave    
Galantskí kriminalisti spolu s policajtmi Obvodného oddelenia PZ Sereď vypátrali páchateľa podozrivého zo šiestich krádeží v meste Sereď.
Od februára do 21. mája, kedy policajti podozrivého chytili a obmedzili na osobnej slobode, mizli v meste Sereď  bezpečnostné kamery a ukradnutý bol aj horský bicykel. V noci 25. februára odcudzil vtedy neznámy páchateľ kameru zo záhradného domčeka na Jesenského ulici. Páchateľ vyliezol na plot, odkiaľ dočiahol na kameru a tú vytrhol. Koncom marca až začiatkom apríla odcudzil páchateľ z pivnice obytného bloku na ulici Dionýza Štúra horský bicykel v hodnote 430 Eur. 19. apríla vytrhol páchateľ kameru v hodnote 338 z rodinného domu  na Družstevnej ulici. 15. mája v noci boli odcudzené dve kamery z prízemia obytného bloku na Ulici M. R. Štefánika v hodnote 320 Eur.  O deň neskôr v noci vytrhol zo steny  zvonček video vrátnika z rodinného domu v Malej uličke. Majiteľovi spôsobil škodu vo výške 270 Eur. Jeho posledným skutkom bola ukradnutá kamera nainštalovaná na dome na Jasnej ulici. Majiteľovi spôsobil škodu za 200 Eur. Nasledujúci deň skončil podozrivý, 21 ročný Seredčan, v rukách kriminalistov. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu krádeže a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Celkovú škodu spôsobil za približne 2000 Eur.
V minulosti už trestaný muž za krádeže skončil opäť vo väzbe a hrozí mu odňatie slobody na tri až desať rokov.
Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe Kradol kamery v Seredi, už je vo väzbe