Orava očarila seredských seniorov

Orava očarila seredských seniorov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Na posledné májové dni si členovia Denného centra pre seniorov v Seredi naplánovali výlet na Oravu. Počasie síce nebolo ideálne no výletníkom ani dážď neprekazil zážitky, ktoré zájazd ponúkal.
 
Hneď v prvý deň všetkých čakala návšteva  aquaparku v  Turčianskych Tepliciach. Príjemná voda osviežila telo aj myseľ Seredčanov a nabrali sily na ďalšie túry.
 
Po bazénoch nasledovala prehliadka kúpeĺného areálu Lúčky a obrovským zážitkom bol Lučanský vodopád, ktorý je prírodnou pamiatkou. Patrí do územia TANAPu a zaraďuje sa k piatim slovenským vodopádom, ktoré sa môžu pýšiť týmto titulom. Nachádza sa uprostred dediny a padá z travertínovej terasy z výšky 12 metrov do malého jazierka.
Po náročnom dni sa turisti ubytovali v penzióne Kamzík v Habovke. Ďalší deň ich opäť čakala návšteva aquaparku  s prirodnou termálnou vodou Oravica. Mnohí si nenechali ujsť ani jazdu historickou lesnou úvraťovou železnicou Vychylovka a kto vládal navštívil aj obec Klin, v ktorej sa nachádza  8 m vysoká socha Krista, ktorá je kópiou sochy v Rio de Janeiro. 
Tretí deň začal návštevou Liptovského Mikuláša ako aj  pamätníka SNP v Nemeckej a Koliby s Pekárňou Starej Matere. Nemenej zaujímavá bola aj návšteva Hronského Beňadika,  Benediktinského kláštora a zastávku mali seniori aj  v Tekovskej kúrii.
 
Ďalší z vydarených výletov majú seniori za sebou no navždy im ostali v pamäti spomienky. Niektorí si určite kufre ani neodložili, veď ďalší zájazd ich čaká už o niekoľko dní.
 
Orava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorovOrava očarila seredských seniorov