Čakacie doby u lekárov by sa mali skrátiť. Kraj spúšťa online objednávanie. Zapoja sa do systému aj lekári zo Serede?

Čakacie doby u lekárov by sa mali skrátiť. Kraj spúšťa online objednávanie. Zapoja sa do systému aj lekári zo Serede?

Zdravie     Iveta Tóthová    
Nie je žiadnou novinkou, že ak sa pacient  v Seredi chce dostať k lekárovi, najmä špecialistovi, musí prísť na polikliniku niekedy aj o piatej hodine rannej. Ani to ale pacientovi nedáva záruku, že bude u špecialistu vyšetrený. Zdá sa, že sa obyvateľom Trnavského samosprávneho kraja pravdepodobne už o pár dní skráti čakacia doba u lekárov.
 
Od 1. júna 2019 totiž úrad TTSK pripravil pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ( lekárom ) možnosť pripojiť sa bezplatne k portálu www.objednatvysetrenie.sk, prostredníctvom ktorého sa budú pacienti môcť objednať na vyšetrenie v čase, ktorý im vyhovuje. 
 
Predseda TTSK Jozef Viskupič zrejmil  „V rámci noviniek, ktoré župa pripravuje v oblasti zdravotníctva, zavádzame možnosť online objednania k lekárovi. Lekárom bezplatne sprístupníme portál www.objednatvysetrenie.sk, kde sa môžu zaregistrovať a pacienti sa následne objednajú na konkrétny termín. Chceme, aby sa čo najväčšie množstvo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti pripojilo  na online portál. Preto aj touto cestou chceme apelovať na lekárov, aby túto možnosť využili. Našim cieľom je pacientom ale aj lekárom uľahčiť život, a zlepšiť tak služby v našom kraji,"
Podľa plánu portál pomôže skrátiť čakacie doby v ambulanciách.  Lekárom na spustenie systému stačí počítač a prístup na internet.  Pacient si bude môcť z pohodlia domova jednoducho vyhľadať lekára, ktorý využíva systém online objednávania, druh vyšetrenia a voľný termíny. Celý systém je pre užívateľov aj lekárov bezplatný. Lekári sa môžu do systému prihlasovať od 1. júna 2019.
 
„Pre lekárov sme pripravili sériu workshopov a školení, na ktorých sme im portál predstavili. Trnavská župa bude uhrádzať náklady spojené s pripojením lekárov do systému. Našou snahou je, aby sa do novej služby zapojilo  čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a uľahčili sme tak život nielen pacientom, ale aj prácu lekárom. " doplnila riaditeľka odboru zdravotníctva TTSK Lucia Šmidovičová.
 
Koľko lekárov zo Serede sa do systému prihlási a či sa skráti čakacia doba na vyšetrenie ukáže až čas.
Čakacie doby u lekárov by sa mali skrátiť. Kraj spúšťa online objednávanie. Zapoja sa do systému aj lekári zo Serede?Čakacie doby u lekárov by sa mali skrátiť. Kraj spúšťa online objednávanie. Zapoja sa do systému aj lekári zo Serede?