Miloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkou

Miloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkou

Mestský úrad     Bc. Ľubomír Veselický    

Na začiatku bol iba článok z 21.5.2019 umiestnený o 10:08:16 hod. v jeho súkromnom médiu SeredOnLine  pod názvom   Železnice o budovu z čias Rakúsko-Uhorska záujem nemajú ani v prípade, že v Seredi končila Medzimestská konská železnica z Bratislavy. 

Ostatné išlo podľa osvedčeného receptu. Prvý krok - podchytiť záujem čitateľa témou.  Druhý krok - otvoriť slobodnú anonymnú diskusiu a v rámci nej šplechnúť zasa špinu na vedenie mesta.

Toto je výrok vlastníka média  v diskusii:

Miloš Majko | 21-05-2019 12:22:50

onanym | 21-05-2019 11:31:27 | - priatelu, ja som sa o burani budovy dozvedel vsera vecer, prisiel som na miesto, hovoril som s ludmi ktori tam boli a zistoval som veci uz vecer. Nieco po 22. hodine som dokoncil clanok a Ivetka dala von video.
Rano uz kratko po 7. hodine som zistoval dalsie veci a dopracoval som sa az ku spravcovi / vlastnikovi.
Povolenie na odstranenie preslo procesom a o stanovisko bolo poziadane aj MESTO SERED.
Mesto Sered prostrednictvom jeho vedenia dalo SUHLASNE STANOVISKO. Tak mi to precitala pracovnicka zo spisu.
Nuz, tak to do prdele je. Nespasim cely svet, nespasi ho ani Sklenar, ani iny jedinec. Ked kompetentni ludia nami plateni vidia iba osobny profit a peniaze, mozeme cakat ine vysledky?
Moja uloha skoncila informovanim o skutocnosti. Uz to vsetko okolo toho bolo navyse pretoze viem, co sme my na svojich cestach po svete schopni urobit preto, aby sme obdobne muzea ci historicke budovy videli.
Je mi luto, ze doma nam ich rucaju len preto, lebo sme narod debilov a kulturnych barbarov.

 

Fakty sú tieto:

1/ Zbúraná budova jednopodlažného objektu s celkovou vzdialenosťou 1,6 m od osi koľaje nebola evidovanou historickou pamiatkou. Podľa evidenčného listu kolaudovaná v roku 1905.

 2/ Vlastníkom zbúranej budovy boli Železnice Slovenskej republiky.

 3/ Vlastník budovy požiadal listom z 26.3.2019 mesto o stanovisko k odstráneniu stavby

v  k. ú. Sereď.

 

4/ Mesto Sereď listom podpísaným primátorom dalo stanovisko, v ktorom bolo napísané: Mesto Sereď nemá námietky k odstráneniu vyššie uvedenej stavby podľa priloženej dokumentácie.

Nemať námietky voči zámeru vlastníka zbúrať objekt skladu tovaru bez inžinierskych sietí, ktorý je v zlom technickom stave, 23.2.2019 vyhorel a pre ŽSR je prebytočný bolo to  jediné, čo mohlo mesto vykonať. O čo by tak asi svoje námietky voči zbúraniu budovy argumentačne podoprelo? Napriek tomu Miloš Majko píše o osobnom profite kompetentných ľudí, o historickej budove a súhlasnom stanovisku mesta k jej zbúraniu. Ako sa dá zbohatnúť pri búracích prácach tohto objektu, ktorý patrí štátu, to by možno  ministra dopravy  mohlo zaujímať.  A ako môže byť budova označená ako historická, keď ju príslušný pamiatkový úrad medzi stavebnými pamiatkami neeviduje, je tiež otázka na mieste. O zbúraní nakoniec rozhodol vlastník, keď:

5/ Rozhodnutie o povolení odstrániť predmetnú budovy vydal Generálny riaditeľ sekcie železničnej dopravy a dráh Ing. Ján Farkaš z Ministerstva Dopravy a výstavby Slovenskej republiky v utorok  9.4.2019

 

Etický kódex novinára hovorí:.

I. Novinár a verejnosť

Novinár urobí všetko potrebné, aby verejnosti podával informácie pravdivé, overené a odborne fundované. Pravdivosť informácií predpokladá, že fakty ako ich základ, sa podávajú čo najobjektívnejšie, v ich pravom kontexte, bez skresľovania a zamlčovania súvislostí a s primeraným uplatnením tvorivých schopností novinára. Ak sa jednotlivosti prípadu nedajú overiť, treba to uviesť. Novinár môže slobodne vyjadrovať osobné alebo skupinové názory v medziach pluralitného súťaženia myšlienok, ak tým neporušuje občianske práva inej osoby alebo skupiny osôb a ak neohrozuje spoločenskú mravnosť. Zároveň sa sám musí podriaďovať požiadavke slobodnej výmeny názorov a voľného toku informácií. Rešpektuje vždy mieru vkusu a primeranosť výrazových prostriedkov.

/ Citujem z vyjadrenia „novinára“: Nuz, tak to do prdele je./

Má právo i morálnu povinnosť odmietnuť uverejniť informáciu, o ktorej vie, že je nepravdivá, polopravdivá (skreslená), špekulatívna, neúplná, či komerčne zameraná (tzv. skrytá inzercia).

 

Článok Miloša Majku potvrdzuje, že nie každý, kto sa označuje ako novinár, etický kódex novinára aj dodržiava. Povedzme si ale na rovinu. Tu vôbec nešlo o dodržiavanie kódexu alebo podanie neskreslených informácií. Tu išlo iba o využitie príležitosti   kopnúť  si do vedenia mesta.

                                                                                                              Ľubomír Veselický

Miloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkouMiloš Majko opäť manipuluje s verejnou mienkou