Posledné zápasy družstiev BK Lokomotíva Sereď

Posledné zápasy družstiev BK Lokomotíva Sereď

Šport     Marianna Grillová    
Piatok 10.5.2019 
1. Liga Starší žiaci U15
Zápas č. A37
BK Lokomotíva Sereď - ŠBK Junior Levice 103:68
(28:20, 50:39, 71:58)
Kiss 27 (TH 7/4, 1 trojka), Ištok 17 (5/3), Zlocha 14 (6/4), Šimko 11 (3/2, 1 trojka), Kapustík 8 (7/4), Bundzel 8 (4/2), Pavlech 7 (2/0, 1 trojka), Takács 5 (4/3), Broškovič 2, Malý 2, Starko 2. Trestné hody družstvo 38/22, 3 trojky.
V dohrávanom stretnutí, kvôli preloženiu pôvodného termínu zápasu, z dôvodu choroby hostí, navyše v termíne, ktorý absolútne nevyhovoval našim hráčom, sme sa museli vyrovnať s veľkou únavou kľúčových hráčov a tvrdou, ale zväčšia korektnou hrou súpera. V zbytočne emočne vypätom zápase sme začali veľmi dobre (20:3), ale v priebehu prvej štvrtiny hostia stav korigovali na 28:20. Ako „nepracujú nohy“ domácim hráčom, bolo vidieť hlavne v druhej štvtine, ktorú domáci vyhrali „len“ 22:19. Aký skvelý tím sme, resp. vieme byť napriek všetkým okolnostiam, ktoré hrali v prospech súpera, sme ukázali súperovi v druhom polčase, čoho výsledkom bolo suverénne víťazstvo a konečný stav 103:68. Tento výsledok reálne odzrkadluje rozdiel  vo výkonnosti oboch tímov. Škvrnou inak dobrého zápasu, bol v 28.min podľa nášho názoru neúmyselný faul na Matúša Broškoviča (bývalý hráč ŠBK Junior), ktorému po kontakte na hlavu, diagnostikovali po odvoze do nemocnice záchrannou službou, ľahší otras mozgu. Mladí sereďania si tak v kvalitnom stretnutí definitívne zabezpečili účasť na tohtoročnom Final 4 starších žiakov, v Bratislave.
Tréner: Jozef Ištok
 
Sobota 11.5.2019
1. Liga Starší žiaci
Zápas č. A50
BK Lokomotíva Sereď - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 112:61
(25:13, 48:30, 80:48)
Kiss 31 (TH 5/3), Ištok 17 (3/2), Takács 13 (3/3), Zlocha 11 (3/1), Kapustik 10 (1/0), Pavlech 8, Šimko 8, Bundzel 7 (3/3), Barina (1 trojka). Trestné hody družstvo 18/12, 1 trojka.
 V sobotňajšej povinnej jazde naši chlapci v užšej rotácii, kedže druhá polovica družstva odohrala svoj  posledný zápas súťaže 2.ligy st. žiakov v Piešťanoch, úspešne pokračovali v predĺženom basketbalovom víkende. Súpera zo Spišskej Novej Vsi sme prevýšili vo viacerých činnostiach, ale treba uznať, že napriek vysokému rozdielu skóre, mladí hostia sa počas celých 40 minút prezentovali nadštandartnou bojovnosťou a celoplošnou rýchlou hrou, ktorá sa musela každému prítomnému divákovi páčiť.
Tréner: Jozef Ištok
 
1 liga Staršie žiačky U15
č.ZA28  BK Lokomotíva Sereď – BK ŠKP 08 Banská Bystrica    81:46 (15:8, 42:19, 64:36).
Žemlová 17(TH 6/3), Vaňovčeková 15 (1trojka), Jakubčeková 14, Ďuračková 11(1 trojka), Dudonová 10, Zrayer 8 (1/0), Užovičová 4, Karelová 2, Takács a Pellérdiová. Trestné hody družstvo 7/3, 2 trojky.
V poslednom súťažnom kole sezóny 2018/19 sme privítali najprv v sobotu na domácej palubovke družstvo Banskej Bystrice. Už v 1. minúte zápasu nám zo zostavy vypadla Lila Užovičová kvôli zdravotným problémom, no i napriek tomu bolo jasne vidieť, že budeme diktovať tempo zápasu a dobrou obrannou činnosťou, ktorú doplnilo nie málo pekných basketbalových momentov na útočnej polovici, sme si už do polčasu vypracovali výrazný rozdiel v skóre. Vstup do druhého polčasu nám mierne nevyšiel, no čoskoro sme sa vrátili ku zlepšenej hre, ktorou sme sa prezentovali v nadstavbovej časti sezóny. V nastolenom tempe sme pokračovali do konca zápasu, ktorý sme vyhrali výrazným rozdielom. Treba však povedať, že súper prišiel v mierne oklieštenej zostave.
Kolektívny výkon potvrdzuje aj počet nastrieľaných bodov, keď až 5 dievčat dokázalo nastrieľať 10 a viac bodov. Pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá za predvedený výkon, no vyzdvihnúť treba útočne ladenú Betku Žemlovú, ktorej výborne sekundovala štandarne dobre hrajúca Lilly Vaňovčeková. Našim motorom na obrannej polovici bola určite Beky Ďuračková spolu s výborne hrajúcou Hankou Jakubčekovou. Po dlhodobom zranení sa vrátila s obrovskou snahou do hry Peťa Pellérdiová a v tomto zápase bolo jasne vidieť ako veľmi dôležitý je návrat Niny Dudonovej po zranení.
Touto výhrou sme si zabezpečili po dlhodobej časti našej súťaže úžasné 2. miesto a po minuloročnej premiérovej účasti na MSR, kde sme obsadili 6. miesto je to veľký úspech pre naše družstvo, náš klub a naše mesto.
TEAM!!!
Tréner: Martin Bosý
 
2. liga Starší žiaci
Družba Piešťany - BK Lokomotíva Sereď „B“ 55:86 (33:40)
Malý 15, Juríček 15, Mesároš 10, Starko 9, Rampach 8, Židek 7, Melišík 6, Melicher 6, Gála 4, Zguriš 2, Kolarovič 2, Štóc 2.
V poslednom stretnutí sa naši chlapci rozlúčili so súťažou, víťazstvom. Zaujímavú doplnkovú súťaž nášho „B“ tímu hrali prevažne chlapci, ktorí nedostali toľko príležitostí v prvej lige starších žiakov, resp. v prvej lige kadetov, ale svojím výkon v každom zápase potvrdili,že s nimi je v budúcnosti nutné počítať.
Tréner: Jozef Ištok
 
Nedeľa 12.5.2019
1 liga Staršie žiačky U15
č.ZA29  BK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá    70:57 (23:9, 34:14, 54:35).
Jakubčeková 14 (TH 2/2), Užovičová 13 (1/1, 2 trojky), Žemlová 13 (3/3), Vaňovčková 8 (2/1. 1 trojka) Zrayer 7 (1 trojka), Karelová 6, Pellérdiová 5 (1/1), Dudonová 4, Takács, Ďuračková. Trestné hody družstvo 9/8, 4 trojky.
V nedeľu sme nastúpili na zápas proti dobre hrajúcej Starej Turej. Do zápasu sme doslova vleteli, keď sme súpera zaskočili aktívnou hrou či už v obrane alebo v útoku, vychádzalo nám prakticky všetko o čo sme sa pokúsili. Prvý polčas zápasu bol presne obraz hry, ktorú sme schopní realizovať počas zápasov aj proti agresívne dobre hrajúcim súperom. Po zmene strán sme hosťujúcim hráčkam dovolili mnoho jednoduchých košov z protiútokov, keď už sme značne unavené nemali dostatok síl na rýchle a správne reakcie. Zápas sme ale udržali pod kontrolou aj vďaka excelentnému výkonu Hany Jakubčekovej (17 doskokov, 6 ziskov a 6 blokov), ktorej bolo doslova plné ihrisko a ovládla priestor pod oboma košimi. Keď sa k tomu pridal kolektívny výkon družstva o našej výhre nebolo pochýb. Za nasadenie, snahu a riešenie niekoľkých herných situácií, ktoré určite mohli potešiť oko diváka si za celý víkend zaslúži výnimočnú pochvalu Jaja Zrayer.
Teraz je pre nás najdôležitejšie doliečiť všetky „boľačky“, dobre sa naladiť a zakončiť našu progresívnu sezónu dobrými výkonmi aj na turnaji F4, ktorý sa bude konať 24. 5 – 26.5. v Trnave. Postupne sa stretneme v piatok s Young Angels Košice, v sobotu s Trnavou a v nedeľu s CBK Košice.
TEAM!!!
Tréner: Martin Bosý
 
1. Liga Starší žiaci
Zápas č. A53
BK Lokomotíva Sereď - Abovia 96 Košice 92:87 (20:18, 50:40, 72:66)
Kapustík 12 (TH 1/0), Zlocha 12 (2/1, 1 trojka), Šimko 10 (6/2), Starko 10 (3/2), Barina 8 (2/1, 1 trojka), Malý 8, Rumpík 8, Kiss 7 (4/1), Mesároš 7 (1 trojka), Takács 6, Bundzel 4. Trestné hody družstvo 18/7, 3 trojky.
V nedeľňajšom zápase nastúpili domáci hráči už ako definitívne druhé družstvo Celoslovenskej basketbalovej ligy starších žiakov U15, čo je vynikajúci úspech pre celý sereďský basketbal. Pre súpera z Košíc to bol existenčný zápas, ktorý na diaľku bojoval s levičanmi o konečné štvrté miesto v celkovej tabuľke a iba víťazstvo im garantovalo definitívnu účasť v tohtoročnej Final 4, v Bratislave. Pochvalu si zaslúžia z našich mladíkov najmä Bundzel a Zlocha, pre ktorých to bol už ôsmy zápas v priebehu štyroch dní a taktiež Kapustík, ktorý nastúpil so zranením, taktiež nedoliečený Šimko, ktorý po dvojtýždňovej pauze absolvoval tretí zápas v poradí. Som rád, že sme spoločne ako T.E.A.M., výsledkom a hlavne výkonom vyvrátili nezmyselné, primitívne košpirácie a ohovárania konkrétnych ľudí, pre ktorých, aspoň na základe ich predzápasových rečí a správania, sa stali klamstvo, podvod a intrigy súčasťou ich  trénerskej, resp. životnej kariéry.
Verím, že naši chlapci sa dajú čím skôr do poriadku a už o dva týždne potvrdia svoju kvalitu na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave, kde budú obhajovať druhé miesto z minulého roka a postupne sa stretnú v piatok so Svitom, v sobotu s Interom a v nedeľu s Levicami.

Sobota 18.5.2019
Staršie minižiačky
BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava 33:50 (17:22)
BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava 36:62 (24:30)
Dievčatá nastúpili proti 3. družstvu tabuľky s odhodlaním pobiť sa lepší výsledok ako z prvého kola. Podarilo sa. O ešte lepší výsledok nás pripravili technické nedostatky, ktorých bolo príliš veľa.
Tréner: Miloš Procházka
 
Posledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva SereďPosledné zápasy družstiev BK Lokomotíva Sereď