Odohralo sa kompletné 8. kolo nadstavby Fortuna ligy

Šport     p. Lehockyi    
Odohralo sa kompletné 8. kolo nadstavby Fortuna ligy hornej i dolnej šestky a sereďania si odskočili odohrať svoj zápas do Dunajskej Stredy s ktorou majú nepriaznivú bilanciu.
 
 
Úvod zápasu prišiel pre hostí zo Serede ako z partesu, dlhý pas na ľavé krídlo si spracoval Iván, cez Blackmana si potiahol loptu do šestnástky domácich, na krátko posunul loptu pred päťku na Špehara ktorý pred pravou žrďou z jednotky v 26 sekunde zápasu z 9m pod brvno prepálil Kucza v bráne DAC – 0:1 a v Dunajskej Strede sa začali diať veci.
 
V 9.minute na pravom krídle ušiel Lačný ale nabiehajúcemu Morongovi na strede nedal dobrú loptu a šancu pokazil. V 13.minute na pravom krídle ušiel Morong až ku šestnástke domácich, center pred päťku stopol Bilas ktorý na krátko prihral loptu do prava na Lačného ktorý sa uvoľnil, po zemi poslal prudkú loptu k pravej žrdi kde si ju v pohode prevzal Špehar ktorý z 3m k pravej žrdi vypol fanúšikov domácich na dlhé minuty – 0:2. V 18.minute na pravom krídle dostal dlhú loptu Čmelík, uvoľnil sa ku zakončeniu, jeho strelu zo 14m Nwolokor iba vyrazil pred seba do súboja s Divkovićom na päťke ale na druhý krát zo 7m loptu k pravej žrdi poslal Vida – 1:2 a na štadióne začalo byť opäť veselšie.
 
Domáci sa začali tlačiť ku šestnástke hostí ale sústredená defenzíva hostí odolávala veľmi dobre. V 25.minute z 25m veľmi dobre vystrelil Ronan k pravej žrdi, Nwolokor na dva krát loptu prikryl. V 27.minute ku bráne ŠKF vyrazil z pravej strany Blackman, cez troch hráčov  hostí sa prekľučkoval do šestnástky kde si ale hodil dlhú loptu a za jeho pád okolo kapitána hostí Michalíka si od neho čosi vypočul. V 35.minute úplne zbytočnú žltú videl za faul na Herca videl z hostí Baez a v 37.minute nebezpečne zakončoval akciu domácich Vida, keď center Blackmana z pravej strany do šestnástky v páde zakončil nad bránu. Bežala 43.minuta, hostia podnikli jednu zo svojich rýchlych kontier, Bilas dostal loptu na ľavé krídlo, nikým neobťažovaný poslal presný center na päťku kde Lačný z jednotky perfektne zvyšoval na 1:3 po tretej strele ŠKF na bránu a na štadióne opäť zavládli rozpaky divákov. V 44.minute mohol upraviť skóre pred polčasom Divković ktorý dostal stredom za obranu hostí presnú loptu ale lob z 13m skončil nad bránou. Úvod zápasu bol skvelý pre ŠKF, poctivá defenzíva, vynikajúci prechod do útoku a vysoká efektívnosť zakončení zdobili hru sereďanov a domáci sa iba veľmi ťažko dostávali do šancí.
 
 
Do druhého polčasu domáci striedali s úmyslom posilniť ofenzívnu silu DAC, Herca vymenil Kalmár a Bednára M.Vida. V 51.minute práve Kalmár nebezpečne strieľal zo 17m tesne okolo ľavej šibenice a v 55.minute si domáci vyrobili penaltu keď Michalík o zlomok sekundy neskoro atakoval prenikajúceho Vidu ktorý možno po kontakte išiel k zemi v šestnástke hostí a po žltej pre Michalíka nasledovala aj penalta ktorú Davis v 56.minute premenil – 2:3. Domáci v druhom polčase boli na lopte dôraznejší, často sa hralo iba na polovici hostí ale sereďania neustále číhali na svoje brejky do otvorenej obrany domácich, ktorí všetko podriadili ofenzíve. V 65.minute Lačného vystriedal v ŠKF Pankarićan a v 66.minute to v šestnástke hostí horelo, Vida vysunul na ľavom krídle Davisa center do šestnástky sa odrážal v skrumáži a nakoniec Čmelík z pravej strany vystrelil nad. V 68.minute Michalík po zisku lopty okamžite našiel Moronga v úniku stredom, ten za obranu domácich poslal šprintujúceho Pankarićana ale jeho zakončenie z 19m nebolo dobré a vybiehajúci Kucz loptu k pravej žrdi vyrazil na roh. V 71. minute žltú za faul na unikajúceho Ivána videl z domácich Šatka a v 75.minute po zákroku na Ivána aj Čmelík a okopaného Ivána v 77.minute vymenil Ulrich ktorý hneď po dlhej lopte od Susa po pravej strane ušiel až do šestnástky domácich ale zakončil iba slabo po zemi a Kucz jeho pokus chytil. V 81.minute Blackmana vymenil Bilenkyi a v ŠKF Baeza Adekuoroye.
 
 
V 84.minute opäť zahrozili sereďania keď Ulrich na ľavom krídle ušiel, do šestnástky domácich poslal loptu pre Pankarićana ktorý z ľavej strany hľadal centrom nabiehajúceho Špehara ale loptu obrana DAC zblokovala na roh. V 87.minute z tlaku domácich dlhý pas po pravej strane dostal do šprintu Morong ktorý kúsok za poliacou čiarou obiehal ďaleko vybehnutého Kucza, ťažko povedať či došlo ku kontaktu ale Morong išiel k zemi a takto si pýtal červenú pre gólmana DAC ale hlavný rozhodca faul na Moronga nepískal. V 89.minute v brejku opäť sereďania, Pankarićan vysunul na pravom krídle Moronga ktorý sám ušiel až ku šestnástke domácich ale tam loptu stratil. Bežal už nadstavený čas, v 92.minute na pravom krídle Morong prešiel cez Vidu ku šestnástke domácich, presným centrom do ľava našiel nabiehajúceho Ulricha ktorý z 9m z jednotky parádne prestrelil Kucza – 2:4 a mnohí fanúšikovia domácich to už vzdali a z tribún odchádzali. O 2 minúty neskôr v nadstavených šiestich minútach ešte domáci podnikli akciu ktorá im vyšla keď si pekne narazili loptu za obranu hostí do šestnástky a Bilenkyi z pravej strany z 10m k pravej žrdi upravil výsledok na konečných 3:4. V 94.minute žltú za faul videl z ŠKF Sus a v poslednej minúte Kalmár faulom zastavoval Špehara v brejku hostí v ktorom sereďania v trojici unikali proti poslednému obrancovi DAC.
Zápas sledovalo 9564 divákov a futbalová atmosféra sa striedala s mĺkvym štadiónom keď sereďania domácich prekvapovali vysokou efektivitou a na rýchle kontry ŠKF domáci hráči nenachádzali riešenie. Keď sa ŠKF iClinic Sereď vráti herne k tomu čo produkovala v základnej časti ligy, teda disciplinovaná a poctivá defenzíva, rýchle kontry a dôrazné zakončenia, zdá sa že aj mužstvá zo špice tabuľky ostávajú zaskočené a iba ťažko hľadajú protizbraň. Štvorku v sieti si tak v Dunajskej Strede zaknihujú v lige prvý krát so značkou ŠKF iClinic Sereď a to fanúšika Serede poteší.
 
 
Zostavy -  domáci: T.Kucz -  C.P.Ronan, T.Huk(K), K.A.Vida, Ch.Herc(46.Z.Kalmár), M.Divković, E.J.G.Davis, Ľ.Šatka, L.Čmelík, M.Bednár(46.M.Vida), C.R.C.Blackman(81.S.Bilenkyi)
 
-  hostia: D.S.Nwolokor -  T.Hučko, Ľ.Michalík(K), A.O.Baez(81.B.O.Adekuoroye), R.Bilas, A.Morong, T.D.Ba, A.Iván(77.Ľ.Ulrich), D.Špehar, M.Sus, M.Lačný(65.F.Pankarićan)
ŽK: 71. Ľ.Šatka, 75.L.Čmelík – 35.A.O.Baez, 55.Ľ.Michalík, 94.M.Sus
Góly: 18.K.A.Vida, 56.E.J.G.Davis 11m, 94.M.Vida – 1., 13.D.Špehar, 43.M.Lačný, 92.Ľ.Ulrich
Strely    celkom – 17 – 10
          na bránu -  4 – 5
         mimo bránu – 8 – 5
         zblokované – 5 – 0
 
Rohy – 9 – 5
Fauly – 10 – 11
Ofsajdy – 2 – 3
Rozhodoval: Michal Čiernik