Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15

Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15

Šport     Marianna Grillová    
Družstvo starších žiakov BK Inter Bratislava doplnené o hráčov starších žiakov BK Lokomotíva Sereď sa zúčastnilo Superfinále EYBL v Lotyšskej Rige.
Prvý zápas odohrali 3. 5. proti družstvu Alytus SRC (Alytus Litva), ktoré bojovalo v prvej divízií súťaže EYBL. Aj keď prvá štvrtina vyzerala lepšie pre súpera, "interisti" sa nevzdávali a vybojovali si polčasové vedenie o šesť bodov. V tretej štvrtine si dokonca vybojovali až 17 bodový náskok. Súper sa ale nevzdával a chcel ešte zápas otočiť. Inter však tento scenár nedovolil a pripísal si tak prvé víťazstvo 93-82. Bodovo sa najviac darilo hlavne dvojici Martin Koller a Zsolt Boros, ktorí spolu zaznamenali až 48 bodov. "Treba vyzdvihnúť aj veľkú bojovnosť Ondreja Kapustíka, ktorý vypichol až osem lôpt súperovi." Touto výhrou si starší žiaci zabezpečili postup do bojov o posledné dve miesta v semifinálovej skupine.
Ešte v ten deň nastúpili "interisti" na svoj druhý zápas, kde sa stretli s ruským celkom BC Lokomotiv Kubajn. Prvá štvrtina patrila práve Interu. V druhej desaťminútovke sa naplno prejavil súper a tak Inter po 20 minútach mal na svojom konte 5 bodové manko. "Druhý polčas bol v znamení rýchleho basketbalu na oboch stranách palubovky. Chlapci bojovali o každú jednu loptu, či už pod vlastným, alebo súperovým košom. Tretiu desaťminútovku lepšie zvládli žltočierni, ktorí znížili náskok súpera len na 3 body. Do poslednej desaťminútovky naši starší žiaci nastupovali s jasným cieľom postúpiť vo vyraďovacích bojoch ďalej a dokázať, že právom boli nominovaní na tento turnaj. Opäť sa hral veľmi vyrovnaný basketbal. Naši chlapci cítili príležitosť a do poslednej štvrtiny hrali s vyspelým súperom vyrovnanú partiu. Koniec riadneho hracieho času patril našim, ktorým sa podarilo nepriaznivý vývoj zápasu zvrátiť a vynútili si tak predĺženie. V tom sa viac darilo nášmu súperovi, ktorý si vytvoril 5 bodový náskok a ten si udržali až do posledného klaksónu. Interisti tak padli do bojov o piatu priečku v Superfinále."
Na druhý deň odohrali posledný zápas proti slovinskému družstvu KK Grosupije. V tomto zápase už chlapci nenašli potrebné sily, ktoré stratili v predchádzajúcich výborných zápasoch. Pripísali si tým druhú prehru a celkové šieste miesto na turnaji.
Alytus SRC – BK Inter Bratislava 82 – 93
Koller 27, Boros 21, Malovec 14, Hasaj 7, KAPUSTÍK 7, Róka 7, ZLOCHA 6, IŠTOK 4.
BK Inter Bratislava – BC Lokomotiv Kubanj PP (77-77) 84 – 89
Hasaj 28, Koller 16, ZLOCHA 16, Boros 9, Malovec 4, Minarovjech 4, KAPUSTÍK 3, IŠTOK 2, Róka 2.
Kosarkarski Klub Grosupije – BK Inter Bratislava 71 – 60
Hasaj 21, BUNDZEL 7, ZLOCHA 6, KAPUSTÍK 6, Róka 6, Boros 6, IŠTOK 4, Koller 2, Malovec 2. 
Súčasťou družstva BK Inter Bratislava boli hráči Jakub Jozef Ištok, Ondrej Kapustík, Martin Bundzel a Jozef Zlocha z klubu BK Lokomotíva Sereď.
Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme ku konečnému 6. miestu v Superfinále EYBL 
(Zdroj: www.bkinter.sk)
Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď súčasťou Superfinále EYBL U15