Skompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA Minibasketshow

Skompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA Minibasketshow

Šport     Jakub Čomaj    
Po suverénnom víťazstve v regionálnom kole SBA Minibasketshow naša škola postúpila do celoslovenského finále, ktoré sa uskutočnilo 2.5.2019 v športovej hale extraligového klubu BK Inter Bratislava. Piatich regionálnych kôl, ktoré sa postupne konali v Bratislave, Seredi, Žiari nad Hronom, Poprade a Ružomberku sa zúčastnilo a do minibasketbalového šialenstva sa zapojilo takmer 700 chlapcov a dievčat. V celoslovenskom finále sa stretlo 5 víťazov regionálnych kôl: ZŠ Lachova Bratislava, ZŠ Ďumbierska Banská Bystrica, ZŠ Bystrická Ružomberok, ZŠ Park Angelinum Košice a my. Táto súťaž nie je len o basketbalových zápasoch, ale dôraz je kladený na súťaže v basketbalových zručnostiach ako napr. prihrávky, dribling, streľba či beh agility. Za víťazstvo v súťaži zručností boli 2 body a za víťazstvo v hre 3 na 3 bol 1 bod.
Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti favoritovi z Ružomberka vedenému bývalou úspešnou reprezentatkou Ivetou Bielikovou. Na začiatku sme sa pomalšie rozbiehali a prehrávali sme po 3 hrách 3 na 3 a dvoch súťažiach už 1:4, dievčatá aj chlapci sa však vzchopili, zabojovali, výsledok sa im podarilo otočiť a vyhrať vo veľmi napínavom závere 7:6. V druhom zápase sme nastúpili proti ďalšiemu silnému družstvu z Banskej Bystrice. S týmto súperom sme sa stretli minulý rok vo finále a vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Tento zápas bol taktiež veľmi napínavý a dramatický až do úplného záveru, kde sa na nás opäť usmialo šťastie a pripísali sme si tak ďalšiu dôležitú výhru po víťazstve 7:6. V ďalších zápasoch si naši chlapci a dievčatá poľahky poradili so súpermi z Košíc a Bratislavy a tak po poslednom zápase nastal u našich detí obrovský gejzír radosti a šťastia.
 
Celkové poradie celoslovenského finále:
1. ZŠ Juraja Fándlyho Sereď
2. ZŠ Bystrická ul. Ružomberok
3. ZŠ Ďumbierska ul. Banská Bystrica
4. ZŠ Park Angelinum Košice
5. ZŠ Lachova ul. Bratislava
Chceme poďakovať všetkým žiakom a žiačkam našej školy za predvedené výkony. Každý bojoval a vydal zo seba všetko. Deti sa vôbec nepoložili aj keď sa im nedarilo. O to viac sa zomkli a zabojovali o víťazstvo. Všetky deti boli odhodlané a išli si za svojim cieľom, vyhrať medailu. Nakoniec z toho bola medaila tá najcennejšia, zlatá. 
Slovenskej basketbalovej asociácií patrí poďakovanie za tento výborný projekt, ktorý nám pomohol získať aj nových basketbalistov a basketbalistky, ktorí pred touto súťažou basketbal vôbec nehrávali. Na záver treba pochváliť a poďakovať sa triede 3.C, ktorá do Bratislavy pricestovala s nami a neustále svojich spolužiakov povzbudzovala, čo dodávalo našim deťom neskutočnú energiu, hlavne vo vyrovnaných zápasoch.
SBA organizuje túto súťaž štvrtý rok (http://3x3slovakbasket.sk/sba-minibasketshow/). Na prvom ročníku sa družstvo našej školy nezúčastnilo, ale v ďalších troch ročníkoch naša škola už kraľovala a obsadila vždy prvé miesto. Aj to svedčí o tom, že s basketbalom to na našej škole myslíme vážne a venujeme sa mu naplno. 
O celkové víťazstvo sa zaslúžili: Alexander Bakó, Adrián Buch, Nikolas Buchač, Nina Fogelová, Ema Harčárová, Tomáš Hatnančík, David Chatrnúch, Nella Juháziová, Karolína Ladovičová, Nina Scherhauferová, Nina Stejskalová, Michal Poláš, Tobias Slovák, Samuel Valach, Matej Vranka, Lukáš Židek
Deti pripravovali p.uč. Čomajová a Jakub Čomaj
Za fotografie ďakujeme Evke a Emke Mančíkovým
Video z dekorovania víťazov finále: https://www.youtube.com/watch?v=xJtnfh2CLjc
Skompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA MinibasketshowSkompletizovaný zlatý hetrik v celoslovenskom finále SBA Minibasketshow