Medzinárodná súťaž v Nitre so seredskou účasťou

Medzinárodná súťaž v Nitre so seredskou účasťou

Šport     Juraj Ďuračka    
V závere apríla sa seredský taekwondo klub predstavil na tradičnej medzinárodnej súťaži v Nitre s názvom Nitra Cup. Tento rok išlo o 12. ročník podujatia a účasť bola veľmi kvalitná.
Do Nitry sa, okrem slovenských tímov, tentokrát vybrali bojovať aj taekwondisti z Česka, Maďarska, Slovinska a Srbska. Vysokú kvalitu súťaže zabezpečila aj účasť tímu českej národnej reprezentácie a medzi zúčastnenými sa tak objavili viacerí medailisti z majstrovstiev sveta a Európy. Seredský klub na súťaži reprezentovalo 11 súťažiacich v žiackych, juniorských  a seniorských kategóriách.
Keďže pravidlá súťaže tentoraz dovoľovali zúčastniť sa sparingu iba držiteľom vyšších technických stupňom, seredskí žiaci bojovali v Nitre iba v disciplíne technické zostavy. Tam sa najviac darilo Tomášovi Dušecinovi a Michaele Šulákovej, ktorí získali bronz, a Lucii Lakatošovej, ktorá vybojovala striebro.
Medzi juniormi mala Sereď trojnásobné zastúpenie v podobe skúsených pretekárov a všetci traja si odniesli medaily. Tamara Královičová a Peter Štrpka obsadili tretia miesta a na najvyšší stupeň dosiahla v zostavách Ema Valenčíková.
Na záver súťaže sa predstavil aj jediný seredský zástupca medzi dospelými Juraj Kollár a postaral sa o najlepšie možné zakončenie, keďže vyhral svoju kategóriu v sparingu a odniesol si tak zlatú medailu.
Celková bilancia na Nitra Cup-e 2019 bola teda pre Sereď 2 zlaté, 1 strieborná a 4 bronzové medaily!
Momentálne čaká vybraných seredských taekwondistov príprava na Európsky Pohár v Chorvátsku, ktorý sa bude konať 11. a 12. mája 2019.
 
Výsledky
1. miesto: Juraj Kollár (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)
2. miesto: Lucia Lakatošová (zostavy)
3. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Peter Štrpka (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy)
MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOUMEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V NITRE SO SEREDSKOU ÚČASŤOU