Seredčania na výstave Gardenia v Nitre

Seredčania na výstave Gardenia v Nitre

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V Nitre sa v uplynulých dňoch konal 23. ročník medzinárodnej predajnej výstavy pre záhradkárov, priateľov bonsajov i kvetov a životného prostredia. Výstavy sa zúčastnilo mnoho Seredčanov medzi nimi aj členovia Denného centra pre seniorov.
 
Na obľúbenej jarnej výstave sa na ploche 17 042 metrov štvorcových zúčastnilo 380 vystavovateľov. Seniori obdivovali nádherné kvety, bonsaje, ovocné stromy a užili si samozrejme skvelú atmosféru. Okrem širokého výberu kvetov a drevín si mohli prezrieť aj skleníky, altánky, záhradné domčeky, bazény, vírivky a ďalšie záhradné príslušenstvo. Zaujímavosťou boli tento rok špeciálne kvetinové expozície, vo vintage štýle, prímorskom štýle, expozície v žltých pastelových farbách či výrazne ružových odtieňoch. Návštevníci expozície mohli v tomto roku nahliadnuť aj do tajov umenia suiseki - kameňov, ktoré vyformovala príroda. Súčasťou expozície je viac ako 60 slovenských i zahraničných exponátov suiseki.
 
Krásne počasie umocnilo dojem z celej výstavy. Mnohí neodolali a domov odchádzali s kvetmi, ktoré dnes už zdobia ich záhradky či balkóny.
Seredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v NitreSeredčania na výstave Gardenia v Nitre