Veľkonočné prípravy v Čepeni

Veľkonočné prípravy v Čepeni

Zvyky a tradície     Iveta Tóthová    
TJ Rozkvet každoročne organizuje v období pred Veľkou nocou podujatie zamerané na udržiavanie tradícií a zvykov. Tento rok sa podujatie konalo 20. apríla na ihrisku v Čepeni, kde sa stretli dospelí spoločne s deťmi. Tematicky vyzdobené okolie bolo lákadlom pre všetkých, ktorí sa rozhodli príjemne stráviť sobotňajší deň.
Organizátori učili záujemcov pliesť tradičné korbáče a pre deti bolo pripravené hľadanie veľkonočných balíčkov so sladkosťami, ktoré boli poschovávané na ihrisku.  Počas akcie bol podávaný veľkonočný guláš, pečené zemiaky a chutné koláče. Najväčšou atrakciou bol aj tento rok perfektne vyrobený zajac v nadrozmernej veľkosti. Krásne slnečné počasie bolo iba bonusom k super podujatiu, ktoré si všetci pochvaľovali.
František Jelšic, predseda TJ Rozkvet bol so sobotňajšou akciou nadmieru spokojný: "Radi organizujeme toto podujatie, pretože nenásilnou formou vedieme deti k ľudovým tradíciám a zároveň k spoločne stráveným chvíľam. Ďakujem všetkým, ktorí sa podielali na príprave a boli ochotní zorganizovať pre deti nezabudnuteľný zážitok."
Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni Veľkonočné prípravy v Čepeni