STAŇTE SA DOBROVOĽNÍKOM NA NAŠICH AKCIÁCH

Mestský úrad     Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu    
Mesto Sereď organizuje aj v tomto roku celomestské akcie pre záujemcov športu a relaxačného  využitia času. Zamerané sú zväčša pre celé rodiny, ale aj pre jednotlivcov, záleží podľa typu akcie. V tomto roku by sme radi spustili pilotný projekt a oslovili k spolupráci združenia a organizácie, ktorých členovia by sa chceli stať dobrovoľníkmi na našich podujatiach a radi by nám pomohli pri zabezpečení akcií či už organizačne, alebo na zabezpečenie animátorskej činnosti pre deti na akciách.
 
Zapojiť sa do dobrovoľníckej činnosti je možné na akcie:
SEREĎSKÝ BEH, XXXVI. BEH OSLOBODENIA MESTA SEREĎ 04. mája 2019 (v sobotu)
Počet účastníkov a priaznivcov tohto športu z roka na rok stúpa a našim zámerom, je ešte viac zatraktívniť tento druh športu medzi obyvateľmi mesta a programom a sprievodnými podujatiami osloviť aj návštevníkov z okolia. V tomto roku plánujeme akciu aj s behom na 10km a 5km a na vyššej úrovni organizácie.
 
ŠKÔLKARSKA OLYMPIÁDA jún 2019
Podujatie je zamerané pre deti predškolského veku a olympionici sú predškoláci z Materských škôlok zo Serede, Šintavy, Vinohradov nad Váhom, Križovan nad Dudváhom, Vlčkoviec, Šoporne, Dolnej Stredy, Pustých Sadov, Zemianskych Sadov, Paty, Šúroviec. Ich počet každým rokom rastie, jedná sa približne o 300 súťažiacich detí každý rok, ktoré sa snažia zvládnuť na futbalovom štadióne v Seredi súťažné disciplíny, pripravené na motívy obľúbených rozprávok. Každé dieťa vyhrá zlatú medailu, zabezpečený je tradične pitný režim a občerstvenie.
 
SEREĎ V POHYBE september 2019
Športové podujatie je zamerané pre celé rodiny. Na Námestí slobody sa predstavia rôzne druhy športu, ktoré si môže ktokoľvek vyskúšať podľa časového harmonogramu napr. Zumbu, Jumping, Cross Gym, Jogu. Zapojiť sa bude možné aj do cyklistického podujatia s krátkou trasou a s dlhšou trasou. Na ceste do Kampingu máme workoutové ihrisko, kde cvičitelia usmernia a ukážu rôzne cviky na hrazdách, tiež na skateboardovom ihrisku sa konajú ukážky skateboardového umenia. Modelári sa budú prezentovať na ihrisku so svojimi modelmi. Tenisové kurty sú sprístupnené verejnosti na využitie v určený deň. Je možné si zahrať na Námestí slobody speadminton, badminton, a iné hry, pre najmenšie deti budú pripravené na námestí hry.
 
My Vám poskytneme za Vašu pomoc:
- propagáciu združenia, organizácie pred akciou
- priamu propagáciu na organizovanom podujatí
- zverejnenie všetkých dobrovolníkov v článku po akcii v tlačenej aj internetovej forme seredských noviniek
- občerstvenie a pitný režim je samozrejmosťou
              O bližšie informácie dobrovoľníctvu nás môžete kedykoľvek kontaktovať mailom  na
              silvia.kovacova@sered.sk,  skolstvo.sport@sered.sk, alebo telefonicky na tel. č. 031 789 23 92, kl.228,  kl.268.
          
          Ďakujeme  za ústretovosť a veríme v dobrú spoluprácu, na ktorej začiatku stojíme.