Seredskí taekwondisti priviezli medaily z Maďarska

Šport     Juraj Ďuračka
V sobotu 6. apríla 2019 sa seredskí taekwondisti klub prvýkrát zúčastnili medzinárodnej súťaže Spirit Open, ktorá sa každoročne koná v Budapešti. Za seredský klub zápasilo v kategóriách od žiakov až po veteránov 18 súťažiacich a mnohí z nich si odniesli domov medaily!
V hlavnom meste Maďarska bojovalo na ôsmich ringoch viac než 460 súťažiacich z 10 krajín a nechýbali medzi nimi ani viacerí medailisti z majstrovstiev Európy či sveta.
Klubu zo Serede sa tentokrát medailovo najviac darilo v disciplíne sparing, kde získali až 11 medailí. Najúspešnejšou seredskou zápasníčkou bola v športovom boji Michaela Šuláková, ktorá postupne porazila slovenskú súperku z klubu z Bratislavy, následne maďarskú pretekárku a vo finále opäť zástupkyňu z Maďarska, tentokrát z domáceho budapeštianskeho klubu. Michaela si tak zaslúžene odniesla zlatú medailu.
Veľmi dobre sa Seredčanom darilo tiež v disciplíne špeciálnych techník, teda kopov na výšku vo výskoku, kde sa až traja z ich štyroch zástupcov dostali na stupeň víťazov. Medzi juniormi to bol Peter Štrpka, medzi juniorkami Ema Valenčíková a za seniorov Juraj Kollár. Všetci traja si zhodne „vykopali“ striebornú medailu.
Celkovo získala Sereď na súťaži Spirit Open 2019 15 medailí – 1 zlatú, 6 strieborných a 8 bronzových.
Do konca aktuálnej súťažnej sezóny zostávajú necelé tri mesiace a členovia seredského klubu sa zúčastnia ešte minimálne troch medzinárodných súťaží, kde budú mať opäť za cieľ dosiahnuť čo najlepšie výsledky.
Výsledky
1. miesto: Michaela Šuláková (sparing)
2. miesto: Juraj Kollár (špeciálne techniky), Lucia Lakatošová (sparing), Oliver Rumanovský (sparing), Peter Štrpka (špeciálne techniky), Martin Švanda (sparing), Ema Valenčíková (špeciálne techniky)
3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Juraj Ďuračka (zostavy), Alex Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Tamara Královičová (sparing), Valéria Sárkányová (sparing), Nathan Valencín (sparing)
SEREDSKÍ TAEKWONDISTI PRIVIEZLI MEDAILY Z MAĎARSKASEREDSKÍ TAEKWONDISTI PRIVIEZLI MEDAILY Z MAĎARSKASEREDSKÍ TAEKWONDISTI PRIVIEZLI MEDAILY Z MAĎARSKASEREDSKÍ TAEKWONDISTI PRIVIEZLI MEDAILY Z MAĎARSKASEREDSKÍ TAEKWONDISTI PRIVIEZLI MEDAILY Z MAĎARSKA