Polícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostol

Polícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostol

Bezpečnosť     mjr. JUDr. Mária Linkešová    
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Galante obvinil zo zločinov krádeže a prečinu porušovania domovej slobody 35 ročného Mária zo Serede. V dvoch prípadoch bol obvinený spolu s ďalšími dvomi Sereďanmi vo veku 24 a 26 rokov. Koncom januára sa spoločne vlámali do čakárne na železničnej stanici v Seredi, odkiaľ prešli do priestorov pokladní, kde vzali oceľovú bezpečnostnú skrinku s finančnou hotovosťou, pričom krádežou spôsobili škodu vo výške viac ako 870eur. O pár dní neskôr prehľadali rodinný dom, z ktorého si odniesli značkový výhrevný kotol, 4 pneumatiky a pri krádeži poškodili niekoľko zámkov na dverách. Majiteľovi spôsobili škody vo výške najmenej 520 eur. 35 ročný Mário je navyše obvinený aj z krádeže peňazí a zlatých šperkov za takmer 3000 eur. Posledný februárový týždeň pomocou prineseného náradia vypáčil dvere vedúce do prízemného bytu. Pri vyšetrovaní policajti zistili, že na svedomí má aj krádež pokladničky milodarov od veriacich z kostola sv. Jakuba v Dolnej Strede. Do kostola sa dostal vylomením vstupných dverí. V pokladničke sa nachádzalo 7 eur.
Škoda po jeho konaní bola vyčíslená na 107 eur.
Polícia pri zadržaní našla u muža aj ďalšie veci, ktoré súviseli s krádežami. Na týchto prípadoch polícia naďalej pracuje.
Vyšetrovateľ ho vo všetkých prípadoch obvinil a spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, ktorému súd vyhovel. V zmysle zákona hrozí za uvedené konanie trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Ostatné osoby stíha polícia na slobode.
Polícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostolPolícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostolPolícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostolPolícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostolPolícia zadržala muža, ktorý vykrádal obydlia a aj kostol