Výstava „Dotyky s umením“ a koncert gitaristov Michaela Messera a Damira Hal Haliliča v Mestskom múzeu – Fándlyho fare v Seredi

Kultúra a divadlo     Mária Diková, vedúca Mestského múzea v Seredi    

Trvanie výstavy: 23. 3. 2019 – 27. 4. 2019

Vernisáž výstavy, v piatok 22. marca 2019, 16.00 hod. 

Miesto: Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8

Výstavu pripravili:   Dagmar Śajbidorová DiS.,

                               Mgr. Irena Scherhauferová, Eva Šmigrovská DiS.,  

                               Základná umelecká škola Jána Fischera – Kvetoňa v Seredi

                               Mária Diková, vedúca Mestského múzea v Seredi    

               

        

Dom kultúry - Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci so Základnou umeleckou školou Jána Fischera – Kvetoňa v Seredi výstavu výtvarných prác žiakov a absolventov  výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Seredi. Výstava predstavuje výtvarné diela žiakov, vytvorené rôznymi technikami ako napr. textilnou technikou artprotisu  tepaním do plechu, ďalej je to keramika, práce z drôtu, vynikajúce fantazijné maľby, pastely, akvarely, koláže i interpretácie výtvarných diel. Vernisáž sa uskutoční v piatok 22. 3. 2019 o 16.00 hod. v mestskom múzeu. Výstava potrvá do 27. apríla 2019.

        

Po otvorení výstavy sa uskutoční v piatok o 17.00 hod. koncert v spolupráci s Domom kultúry a v múzeu vystúpia so svojim programom hudobní zahraniční hostia Michael Messer - anglický spevák, hráč na rezofonickú gitaru i dobro, skladateľ a producent a Damir Hal Halilič z Chorvátska – medzinárodne uznávaný gitarový mág, akustický gitarista.