Beseda so spisovateľkou

Beseda so spisovateľkou

Školstvo a vzdelávanie     Zuzana Kuciaková a Dagmar Kuričová    

                 

V rámci mesiaca  Marec – mesiac knihy sa  žiaci 3.A a 3.B triedy  dňa 11.3.2019 zúčastnili besedy so spisovateľkou Kristínou Mišovičovou v Mestskej knižnici v Seredi.  Mladá spisovateľka predstavila  svoju prvú knihu pre deti s názvom  „Decká z mesta sa (ne)vedia biť“.

                   

Z jej rozprávania sme sa dozvedeli, že žije na Záhorí so svojou rodinou, manželom a dvomi deťmi. Písať začala ako sedemnásťročná romány pre ženy. Napísala ich päť. K napísaniu tejto detskej knihy ju priviedol jej syn. Hlavnými postavami sú Petrík, ktorý neznáša dve veci, keď sa k nemu správajú ako k malému a Samo, nový spolužiak, ktorý sa v jednom kuse vyťahuje a neustále do každého zapára. Keď im dá riaditeľ za trest vypracovať spoločný projekt, o neočakávané situácie a dobrú zábavu je postarané. Veď kto iný by si dal „očúrať“ slamku mravcom alebo sa omylom najedol jedovatých bobúľ? Ako dopadne táto spolupráca a čo všetko im  prinesie, sa dočítate v tejto super knižke.

                

Okrem veselého príbehu kniha zaujme aj svojimi pútavými a farebnými  ilustráciami, ktoré vytvorila ilustrátorka Zuzana Krutá, Slovenka žijúca vo Francúzsku. Spisovateľka prečítala deťom úryvok z knihy a porozprávala o tom, ako kniha vzniká. Na záver ju žiaci zahrnuli otázkami a niektorí si knihu hneď zakúpili aj s venovaním od spisovateľky.

                 

Veríme, že knižka pritiahne k čítaniu aj tie deti, pre ktoré bolo doteraz čítanie strašiakom, pretože je písaná veľmi ľahkým, zrozumiteľným a vtipným štýlom, blízkym detskému čitateľovi. Kniha sa nachádza v našej školskej knižnici, kde si ju môžete požičať. Beseda sa všetkým páčila.

                                                                                 Zuzana Kuciaková a Dagmar Kuričová

Beseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkouBeseda so spisovateľkou