Dve víťazstvá basketbalistov ŠBK Sereď počas víkendu

Dve víťazstvá basketbalistov ŠBK Sereď počas víkendu

Šport     Jakub Čomaj    

V sobotu 9.3. nastúpili obe naše družstvá na domácej palubovke. Mladší minibasketbalisti si zmerali sily s Karlovkou Bratislava "B" a mladší žiaci privítali súpera z Levíc.

 

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI

 

ŠBK Fándly Sereď - MBK Karlovka Bratislava "B"                  73:22 (50:11)
Écsi 18, Baša 13, Harčár 12, Hatnančík 12, Valach 10, Ščípa 4, Bakó 2, Židek 2, Chatrnúch, Poláš, Urbánek

 

Do zápasu sme nastúpili trochu nervózne a nepremenili sme viacero striel spod koša. Po dohovore počas timeoutu sa chlapci zobudili a začali makať naplno a aj nervozita opadla. Súperovi sme nedali žiadnu šancu a chlapci si pripísali jasné víťazstvo. Chlapci sa presadzovali rýchlymi protiútokmi, keď po zisku lopty vybiehali dopredu a poľahky skórovali. Dnes sa dokázali presadiť všetci hráči. Niektorí síce kôš v zápase nedali, no nahradili to bojovnosťou, získanými loptami a doskokmi. Všetci chlapci si teda zaslúžia veľkú pochvalu za dnešný predvedený výkon.

 


Vypichol by som ešte dnešný kolektívny výkon. V dnešnom zápase sa až 5 hráči dostali nad 10-bodovú hranicu. Aďo Écsi, Maťo Harčár a Tomáš Hatnančík dnes dokázali nielen skórovať, ale zapájali prihrávkami do hry aj ostatných chalanov a tým sa podarilo skórovať. V zápase sme mohli vidieť viacero pekných akcií, čo rodičia ocenili aj potleskom.
Najbližší zápas odohrajú mladší mini na palubovke Nitry v sobotu 23.3.

 

MLADŠÍ ŽIACI

 

ŠBK Fándly Sereď - ŠBK Junior Levice            51:50 (28:21)
Mizera 15, Truong Q. 13, Godály 7, Vranka 5, Pekarík 4, Pasternák 3, Hrubý 2, Kusý 2
ŠBK Fándly Sereď - ŠBK Junior Levice            41:49 (11:27)
Truong Q. 19, Mizera 13, Pekarík 4, Godály 2, Vranka 2, Hrubý 1

 

Začiatok prvého zápasu bol rozpačitý, no chlapci sa dostali do mierneho vedenia, ktoré udržiavali. Zbytočnými chybami, najmä nepremieňaním trestných hodov, dostali súpera do zápasu a nakoniec z toho bola dráma, v ktorej boli úspešnejší naši chlapci. V druhom zápase mali naši chlapci výborný vstup do zápas (8:1), no následne z nepochopiteľných dôvodov prestali hrať a súper nakoniec vyhral prvú štvrtinu 8:20. Tento náskok si udržiaval až do konca, i keď naši sa viackrát k súperovi priblížili na rozdiel 5 bodov, no na obrat už sily nemali. 


Na tento dvojzápas sme nastúpili iba s 9 hráčmi, keďže stále sme sa nedostali z maródky. V druhom zápase už dochádzala našim hráčom para, čo bolo vidieť najmä na úspešnosti streľby. Náš momentálne najväčší problém je ten, že to čo dokážeme dobre robiť na tréningu, nedokážeme preniesť do zápasu.
Ďalší dvojzápas odohrajú mladší žiaci v sobotu 23.3. na palubovke BSC Bratislava.

 

 

Dve víťazstvá basketbalistov ŠBK Sereď počas víkenduDve víťazstvá basketbalistov ŠBK Sereď počas víkendu