KULTÚRA – 01. marca – 03. marca 2019

Kultúra a divadlo     Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu    

PROGRAM KINA NOVA Sereď  

 

 

1.3. v piatok o 17:00

Ako si vycvičiť draka 3

Ceny

1.3. v piatok o 19:00

Všetko najhoršie 2

Ceny

1.3. v piatok o 21:00

Ženy v behu

Ceny

2.3. v sobotu o 16:30

Ako si vycvičiť draka 3 3D

Ceny

2.3. v sobotu o 18:30

Colette: Príbeh vášne

Ceny
 

2.3. v sobotu o 20:30

Všetko najhoršie 2

Ceny

3.3. v nedeľu o 16:30

Ako si vycvičiť draka 3

Ceny

3.3. v nedeľu o 18:30

Ženy v behu

Ceny

3.3. v nedeľu o 20:30

Colette: Príbeh vášne

Ceny

 

______________________________________________________________

MESTSKÉ MÚZEUM – FÁNDLYHO FARA V SEREDI

Ulica M. R. Štefánika 8

 

OtvÁracIE hodINY: OKTÓBER – APRÍL: Ut–So, 9°° - 17°° hod.,

INFO: 031/789 4546, www.muzeum.sered.sk , mail: muzeum@sered.sk

 

 

STÁLE EXPOZÍCIE:

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Obrázky odviate časom, výstava dobových pohľadníc zo zbierky Rastislava Petroviča

Lapidárium s barokovými sochami

Expozícia v Múzejnej záhrade s pilierom stredovekého kostola s kamennými fragmentmi z hotelov Lichtner a Frištaczký a výstava tehál zo zbierky Dušana Irsáka

 

 

VÝSTAVY:

 

„ČAROVNÁ MOC RASTLÍN“

 

Výstava približuje  históriu liečivých rastlín a využívanie liečivých rastlín,

 ako aj problematiku chránených liečivých rastlín a výskyt rastlín v okolitom regióne.

Panelová náučná časť výstavy je doplnená o herbár liečivých rastlín

 a vystavené sú i obrázky s motívom rastlín výtvarníčky Jany Frantovej.

 

Výstava potrvá od 7. 2. 2019 do 31. 3. 2019

Kurátori výstavy: Ing. Kristína Urbanová, Slovenské múzeum ochrany prírody

a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši

RNDr. Miroslava Malovcová PhD., Vlastivedné múzeum v Hlohovci Mária Diková, vedúca Mestského múzea – Fándlyho fary v Seredi

               

        

Dom kultúry - Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši a Vlastivedným múzeom v Hlohovci prírodovednú výstavu Čarovná moc rastlín. Výstava predstavuje históriu a využívanie liečivých rastlín pri liečení rôznych chorôb, problematiku chránených liečivých rastlín. Panelová náučná časť výstavy je doplnená o herbár liečivých rastlín a prezentované sú i voľne sušené rastliny z okolia ako i jeden druh inváznej rastliny (z čeľade astrovitých) Iva xanthiifolia  (iva voškovníkovitá). Rastlina Iva pochádza zo západného pobrežia Severnej Ameriky a bola v júni minulého roku nazbieraná botaničkou Miroslavou Malovcovou z Vlastivedného múzea  v Hlohovci v mieste seredského cukrovaru - vypustených vodných nádrží. Výstava je obohatená aj o umenie - vystavené sú obrázky s motívom liečivých rastlín od výtvarníčky Jany Frantovej z Veľkej Mače.

 

Hlavným cieľom výstavy je zachytiť zlomok z krásy bohatstva slovenskej prírody a propagovať vedomostí o liečivých rastlinách.

 

 

DOTYKY S UMENÍM

Prezentačná výstava výtvarných prác žiakov a absolventov

 výtvarného odboru ZUŠ Jána Fischera – Kvetoňa od  22. 3. 2019 - 27. 4. 2019

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy:

22. 3. 2019 o 16.00 hod., spojenú s  koncertom o 17.00 hod.,

 hudobní hostia:

Michael Messer - anglický spevák, hráč na rezofonickú gitaru i dobro, skladateľ a producent

Damir Hal Halilič z Chorvátska – medzinárodne uznávaný gitarový mág, akustický gitarista

 

PODUJATIA:

BESEDY V MESTSKOM MÚZEU PRE STREDNÉ A ZÁKLADNÉ ŠKOLY:

O liečivých rastlinách a ochrane prírody na Slovensku – Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, 5. – 7. marca 2019

Na besedy je treba skupiny vopred prihlásiť v Mestskom múzeu v Seredi  na tel. č. 0 31 789 4546

 

PRIPRAVUJEME:   

3. - 4. apríla od 9.00 – 15.30 hod., - Veľkonočné tvorivé dielne

______________________________________________________________   

PRIPRAVUJEME

Dom kultúry

Hudobná komédia

PODFUK

03. marca 2019 v nedeľu o 18.00 v divadelnej sále DK

Zdanlivo banálne klamstvo unudenej domácej paničky, ktorá klame len tak z nudy sa aj zásluhou jej žiarlivého manžela mení na gejzír tých najzaujímavejších situácií

O čom vlastne hudobná komédia Podfuk je...?

Zdanlivo banálne klamstvo unudenej domácej paničky, ktorá klame len tak z nudy sa aj zásluhou jej žiarlivého manžela mení na gejzír tých najzaujímavejších situácií, a tak sa na scéne postupne objavujú tri ukradnuté deti, paroháč, ktorý paroháčom nie je, šialená dojka, ktorá je vlastne pannou a dva manželské páry zistia, že sa vlastne nikdy neprestali ľúbiť...Skvelé herecké výkony hlavných predstaviteľov, krásna divadelná hudba členov Hex a Le payaco - Ďuďa, Fefeho a Tomáša Slobodu a takisto aj " zaručený " recept tvorcov na to, čo je vlastne v živote dôležité, vytvárajú z tohto predstavenia nesmierne zábavné dielko...

 

Spolupráca s hudobníkmi so známych kapiel sa ukázala skvelým ťahom, množstvo hudobných štýlov a žánrov, ktoré doslova preletia inscenáciou od šansónu, tanga až po klasický rádiový hit, univerzálna scénografia, hodiaca sa všade tam, kde je pár metrov priestoru a zvedavé publikum, poetické texty ale aj miniatúrny herecký zástoj autora a režiséra najúspešnejšieho slovenského muzikálu Príbehu ulice, Nikitu Slováka, to všetko dodáva šmrnc predstaveniu a vás sa zmocní nutkanie zavolať susedom a priateľom a povedať im…To musíte vidieť !!!

 

Autor : Hennequin Maurice

 

Hrajú: Marek Majeský, Andrea Kvašňovská, Marián Labuda ml., Dagmar Brucmayerová, Dorota Letenajová/Andrea Kulasová, Nikita Slovák

 

Réžia: Nikita Slovák

 

Hudba : Ďuďo, Fefe, Tomáš Sloboda

 

Texty piesní: Nikita Slovák

 

Hudobná úprava a naštudovanie: Rudolf Geri

 

Scéna, kostýmy: Miriam Struhárová

 

Výroba scény: Marcel Blahuta

 

Pohyb. spolupráca: Marta Karácsonyová

 

Korepetície: Mirka Marčeková

 

Garderóba a rekvizity: Františka Grillusová

 

Zvuk: Vladimír Novosad

 

Predpredaj pokladňa kino NOVA

 

Vstupné : 13 € predpredaj pokladňa kina NOVA, 16 € na mieste

______________________________________________________________

Dom kultúry

FAŠIANGOVÁ VESELICA A POCHOVÁVANIE BASY 2019

05. marca 2019 v utorok o 18.00 v estrádnej sále

 

Milé Seredanky, Seredané a pospolitý lud – na známost sa šeckým dáva, že v úterek         5. marec sa v kultúrnem dome BASA POCHOVÁVA. Od šéstej hodiny Vám dobrú hudbu a zábavu prichystá dychová hudba Hrnčarované, pochová sa basa a osláva fašángy a to šecko za 5 € v estrádnej sále kulturáku.

________________________________________________________________________

Dom kultúry

Mauro TUMMOLO – Europe Tour 2019

15. marca 2019 v pondelok o 19.00 v New York Clube v Seredi

Vstupné 11 €

 

Predpredaj pokladňa KINO NOVA alebo www.domkultury.sered.sk

 

Mauro Tummolo je taliansky spevák a skladateľ narodený vo Švajčiarsku, žijúci v regióne Basilicata v Taliansku, ktorý miluje hudbu ako svoju rodinu. Ľudské hodnoty tvoria základ jeho každodenného života, nenecháva nič na náhodu a vo svojich piesňach nachádza túžbu, silu a podnety na to, aby každý ďalší deň bol lepší ako ten predchádzajúci.

 

Jeho prvé kroky k hudbe vedú do miestnej dychovej kapely, kde hraje na trúbku. Neskôr sa začína naplno venovať spevu, získava veľa speváckych skúseností a zúčastňuje sa na spolupráci so známymi osobnosťami hudobného showbiznisu (Beppe Vessicchio, Mariella Nava, Gatto Panceri, Luca Pitteri, Iskra Menarini, Gabriella Scalise). Aktívne sa zúčastňuje rôznych hudobých festivalov ako Festival Di Napoli, Bengio Festival, Festival degli Sconosciuti, Accademia di Sanremo, Festival Show atď. Účinkuje taktiež v troch muzikáloch v spolupráci so známym Mariom Rosinim. Podiela sa aktívnou účasťou v talianskych národných televíznych show, kde sa stáva víťazom programu "Stasera è la tua sera" na kanále Rai Uno a takisto "Cultura Moderna" na CANALE 5. Duetuje so Stefanom Centomom a otvára koncerty pre speváčku Mariu Nazionale.

 

Jeho prvé debutové album vychádza pod názvom „Chi la dura la vince“ / Kto zotrvá ten vyhrá, fráza, ktorú si Mauro dal zvečniť tetovaním.

 

Prvý singel vychádza v roku 2014 pod názvom „Resterò“/ Zostanem, potom v roku 2015 s piesňou s názvom "Come te" / Ako Ty, s vydavateľstvom TOP RECORDS (Miláno), ktorá na webe dosiahla viac ako 55 000 vizualizácií. Treba spomenúť, že Mauro je autorom skladieb aj iných umelcov.

 

V roku 2016 vychádza krásna skladba pod názvom „Volevo solo dirti“ / Chcel som Ti len povedať.

 

V roku 2017 prezentuje naživo skladby z jeho posledného majstrovského diela „Parto da qui“/ Odchádzam odtiaľto, album ktorý je plný skúseností, lásky a emócií.

 

Hneď na to v lete v roku 2017 prichádza s piesňou „Differenze“ /Rozdiely, realizovaná s členmi kapely, ktorí sprevádzajú po turné známych Benji a Fede.

 

Rok 2017 uzatvára živým vystúpenim svojej kapely "Vittima Modà Tribute Band" a to 17. decembra vo Švajčiarsku. Na javisku spolu vystupuje aj s hudobníkmi známej talianskej kapely MODA a to v zoskupení, Stefano Forcella - basgitara, Claudio Dirani - bicie a Diego Arrigoni gitara.

 

Rok 2018 otvára so skladbou „Fly“, pieseň napísaná pod špeciálnou víziou Andrea Amatiho.

 

Následne skladba „Un'altra storia“/ Ďalší príbeh, ktorá vychádza pod záštitou Sonny Music, ktorej text napísal Massimo Tornese a dosahuje viac ako 102.000 vizualizácií na YOUTUBE.

 

Mauro je aj lídrom kapely VITTIMA MODÀ TRIBUTE BAND, ktorá je COVER známej kapely MODÀ. Všetci členovia kapely pochádzajú z regiónu Basilicata a spolupracujú spolu 5 rokov.

 

V súčastnosti Mauro pracuje na ďalšom svojom albume, na ktorom sa spolu s ním budú podielať významní autori, tak sa všetci máme na čo tešiť.