Romantický Mauro 11. marca v Seredi

Kultúra a divadlo     Miroslava Miklošovičová    

O pár dní k nám, do Serede, zavíta zaujímavý umelec - taliansky spevák Mauro Tummolo.  Mauro pochádza zo Švajčiarska, no dnes žije v regióne Basilicata v Taliansku, kde tvorí a pôsobí už 5 rokov aj so svojou kapelou.

 

Hudba je jeho životným naplnením, miluje ju ako svoju rodinu, vkladá do nej veľké emócie. Tvorí piesne, ktorých hlavným posolstvom je, aby bol každý ďalší deň tým lepším. Mauro sa spočiatku venoval hudbe ako interpret, hráč na trúbku, no lákal ho spev a tak postupne získaval čoraz viac speváckych skúseností. Tie ho priviedli k spolupráci s mnohými ďalšími zaujímavými umelcami, tvorcami, hudobníkmi. Od tohto obdobia je, okrem iného, aktívny v rámci rôznych festivalov a objavil sa dokonca už v niekoľkých muzikáloch. Za svoju 5-ročnú aktívnu spevácku kariéru má na svojom konte už veľa úspešných projektov a spoluprácu s mnohými významnými a známymi osobnosťami v oblasti umenia aj showbiznisu.

 

Mauro Tummolo sa riadi heslom: „Kto zotrvá, ten vyhrá.“ Toto svoje motto si nosí od istého momentu neustále so sebou v podobe tetovania. Rovnaký názov nesie aj jeho debutový album: „Chi la dura la vince“. Spevák nám to potvrdil aj v rozhovore, ktorý si môžete prečítať nižšie. So Slovenskom ho nespája už iba rodina. Pre tohto speváka je Trnava – náš „malý Rím“ magickým miestom. Aj preto sa rozhodol minulý rok v období Vianoc práve tu natočiť svoj videoklip. Ako tento nápad vznikol a prečo sa tak rozhodol, sa tiež dočítate ďalej v rozhovore s Maurom.

Maurovi  sme položili niekoľko otázok, na ktoré nám ochotne poskytol odpovede.

 

 

Na Slovensku - v Trnave máte rodinu. Zvyknete spájať vaše koncertné turné aj s ich návštevou?

Áno, môj brat sa oženil a žije na Slovensku so svojou rodinou. Využívam teda možnosť vždy ich v Trnave navštíviť.

 

Na najbližšom turné na Slovensku navštívite rôzne miesta. Okrem nášho mesta Sereď budete koncertovať v Šali, v Žiline a v Liptovskom Mikuláši. Máte možnosť, priestor a čas si tieto mestá pred alebo po koncerte aj obzrieť?

Slovensko mám naozaj veľmi rád, preto si čas určite nájdem. Už sa neviem dočkať.

 

Navštívili ste u nás už aj iné mestá? Ktoré z nich sú vaše obľúbené a čím si vás získali?

Navštívil som napríklad Bratislavu a musím uznať, že je to krásne mesto. Každé vaše mesto má svoje čaro. A samozrejme, aj hory, ktoré na Slovensku máte.

 

S Talianskom si najmä ženy často spájajú romantiku. Považujete sa za romantika?

Na to, aby ste robili hudbu, musíte byť zamilovaný. Ostatné príde samo. Ale priznávam sa, áno, som romantik.

 

Aké je vaše obecenstvo? Tvoria ho viac ženy? Závisí zloženie publika od krajiny, kde vystupujete?

Moje publikum je čoraz rôznorodejšie. Nemôžem povedať, že by bolo výhradne ženské.

 

Čo je vašou najčastejšou inšpiráciou v tvorbe?

Inšpiráciou sú mi všetky emócie, ktoré prežívame. Či už sú dobré alebo zlé.

 

Riadite sa v živote nejakým mottom? Čo je vašou hnacou silou?

Svoje životné motto mám vytetované: „Vyhráva ten najvytrvalejší“.

 

Práca umelca predpokladá množstvo vynaloženej energie aj trpezlivosti. Jej náročnosť spočíva, okrem iného, aj v tom, že vyžaduje množstvo času, cestovanie, neustály kontakt s ľuďmi. Kde a akým spôsobom zvyknete čerpať novú energiu a možno aj inšpiráciu pre ďalšiu prácu?

U mňa je to takto: každé ráno sa zobúdzam plný energie a rôznych pocitov. To ony mi dávajú námety na nové piesne. Sú to práve každodenné podnety, ktoré má človek možnosť prežívať.

 

 

Minulý rok ste počas Vianočných trhov natočili v Trnave krásny vianočný videoklip. Ako vznikol tento nápad natočiť ho práve na Slovensku?

Vždy som túžil natočiť videoklip na mieste, kde žijú moji najbližší. A veľmi som si prial, aby snežilo. Vyšlo to a bol to pre nás všetkých krásny zážitok.

 

 

Aké sú vaše ďalšie cestovateľské, koncertné a vôbec, pracovné plány?

Chcel by som, aby práve Slovensko odštartovalo moje bláznivé európske turné.

 

 

Máte pre vašich slovenských fanúšikov, ktorí sa už tešia na váš koncert, nejaký odkaz?

Samozrejme, rád by som ich pozval na môj koncert, kde si vychutnajú muziku plnú lásky a krásnej atmosféry.

 

 

Všetkých vás pozývame na koncert, ktorý sa bude konať v NEW YORK CLUB DK SEREĎ 11.3.2019 o 19,00. Cena vstupného je 11 eur. Vstupenky je možné zakúpiť v Kino NOVA alebo na www.domkultury.sered.sk

 

Podrobnejšie  informácie získate aj na linku: https://www.facebook.com/events/785342808525260/