Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi

Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    

V kníhkupectve PANTA RHEI v Seredi sa dňa 15. februára konala beseda o najnovšej knihe RUŽENY SCHERHAUFEROVEJ s názvom STARKÁ, ČO MALA VRTUĽU V ZADKU.  Podujatie sa konalo v úzkom kruhu milovníkov kníh. Kto pozná autorkinu tvorbu vie, že každé dielo, ktoré vyjde z pera Ruženky Scherhauferovej je zaujímavé a pútavé. Spisovateľka je totiž skvelá rozprávačka príbehov zo života. Na svojom konte má množstvo kníh, ktoré sú medzi čitateľmi veľmi obľúbené.

 

 

 

Už samotný obsah jej najnovšej knižky STARKÁ, ČO MALA VRTUĽU V ZADKU napovedá, že aj tento príbeh si určite nájde mnoho priaznivcov:

 

Zuzkina starká bola jednoduchá dedinská ženička s vrtuľou v zadku. Keď si niečo zaumienila, nič ju nedokázalo zastaviť! Vnučka u nej prežila tie najlepšie momenty svojho detstva a považovala ju za svoju mamu. No zdanlivo šťastné detstvo skrýva pod škrupinou udalostí smutné rozhodnutie Zuzkinej mamy. Traumatizujúca udalosť zanechá v Zuzkinej duši rany a podvedomý strach. Po rokoch si matka zistí Zuzkino telefónne číslo a začne jej vyvolávať. Napriek tomu, že sa už dospelá dcéra nechce vracať do minulosti, mama Rela neúprosne až bezcitne otvára Pandorinu skrinku. .. Zuzke sa postupne vynára pred očami desivá minulosť, peklo na Zemi, ktoré prežila, a spomienky naň jej spôsobujú veľkú duševnú bolesť. Rozhodnutie, či prijať mamu a jej rodinu do svojho života, je ťažké. Ako sa tento skutočný príbeh nakoniec vyvinie? Dokážu si tieto dve ženy opäť nájsť cestu k sebe?

 

 

 

Pozvánku na príjemny podvečer prijal aj zástupca primátora mesta Sereď Ľubomír Veselický, ktorý s kyticou kvetov autorke zablahoželal k jej novej knihe. Ružena Scherhauferová je úspešná spisovateľka zo Serede a tak jej toto blahoželanie právom prináleží. Beseda o knihe bola spojená s autogramiádou a tak každý, kto si knižku v tento deň zakúpil ju dostal aj s venovaním. Vydarený literárny podvečer samotná spisovateľka zhodnotila nasledovne: "Príjemná atmosféra, príjemní diváci, skvele pripravené podujatie kníhkupectvom Pantha Rhei pretože tam boli domáci Seredčania, a mne blízki ľudia, veľmi dobre sa mi rozprávalo o knihe, ktorá je vlastne pre mladých i starších. Už prvé recenzie napovedajú, že román sa im dobre a ľahko čítal, dej rýchlo napredoval a striedali sa úsmevné i menej úsmevné pasáže. Kniha ich prinútila zamyslieť sa nad mnohým v ich živote a zaspomínali si na svoje detstvo. Mnoho čitateľov sa v nej našlo. Ďakujem všetkým za to, že si našli na mňa čas a prišli, Ďakujem za skvelý podvečer."

 

Kniha RUŽENY SCHERHAUFEROVEJ s názvom STARKÁ, ČO MALA VRTUĽU V ZADKU je v poradí deviatou knihou autorky a my už teraz môžeme prezradiť, že desiata kniha o silných mužoch vychádza už tento rok na rozhraní jari a leta.

 

 

Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi Spisovateľka Ružena Scherhauferová uviedla svoju najnovšiu knihu do života aj v Seredi