Seredskí floorballisti v domácom prostredí s bojovným výkonom proti Detve

Šport     Samuel Krivosudský

ICE Players Sereď  :  DTF team Detva Joxers   4:15 (0:5; 2:5; 2:5)

V nedeľu 10.2.2019 privítali na domácej palubovke v rámci prvej mužskej ligy tím z Detvy. V prvom zápase Detva nadelila Seredi 17:1 a tak chceli chalani tento výsledok napraviť a v domácom prostredí potrápiť aj favorita stretnutia.

V prvej tretine boli hráči Detvy aktívnejší a podarilo sa im otvoriť skóre zápasu už po necelej minúte. To bol pre Sereď impulz, aby opäť nezaspali úvod zápasu. Chalani začali behať za súperom, nepríjemne im kazili rozohrávku, boli úspešnejší v osobných súbojoch a darilo sa im dlho držať iba jednogólové vedenie Detvy. Zlom však prišiel v 13. minúte, kedy sa hostia opäť presadili a navýšili tak svoje vedenie. Sereď často prepadávala pri rozohrávke a Detva vyrážala do nebezpečných prečíslení, ktoré dokázali premieňať. Stav po prvej tretine tak 0:5.

V druhej tretine to boli opäť hráči Detvy, ktorí kontrolovali hru. Za stavu 7:0 sa však dokázal zorientovať pred bránkou Jakubek a pekným volejom rozvlnil sieť za chrbtom brankára hostí. Sereď mala však aj naďalej problémy výraznejšie ohroziť bránku hostí, chýbalo zakončenie, alebo gólová prihrávka. Naopak Detva stále pokračovala v nebezpečných prečísleniach a dávali z nich góly. V 15. minúte sa strelecky presadil Samuel Krivosudský a znížil tak na 2:10.

V treťom dejstve Detva opäť po necelej minúte navyšovala skóre a opäť to vyzeralo na poriadnu gólovú nádielku pre Sereď. Chalani si však pred tretinou v šatni povedali, že takýto výprask už nedostanú, ale naopak pokúsia sa znížiť nepriaznivý výsledok. V 3. minúte zavesil pod hornú tyčku peknou strelou Fačkovec a znížil tak na 3:11. Detva ale opäť odpovedala gólom. V 13. minúte sa presadil kapitán Stanko, keď jeho tvrdá strela bola tečovaná do bránky súpera. Viac gólov už Sereď do konca stretnutia nestrelila a podľahla tak tímu z Detvy 4:15. Chalanov však opäť môžu mrzieť zbytočne inkasované góly z prečíslení a zlej rozohrávky. Výsledok stretnutia nemusel byť znovu tak jednoznačný. Ako aj v prechádzajúcom zápase opäť predviedli bojovnosť a odhodlanie so zápasom ešte niečo urobiť.

Góly a asistencie Sereď: Patrik Jakubek (Samuel Krivosudský), Samuel Krivosudský (Ján Janda), Jakub Fačkovec (Patrik Jakubek), Radomír Stanko "C"