Seredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez bodu

Šport     Samuel Krivosudský

FBK Harvard Partizánske  :  ICE Players Sereď   9:4 (4:2; 1:1; 4:1)

V sobotu 9.2.2019 vycestoval mužský tím ICE Players Sereď na odvetný zápas v prvej lige mužov proti tímu FBK Harvard Partizánske.

V prvej tretine chalani takpovediac zaspali úvod a už v 11. minúte prehrávali rozdielom štyroch gólov. Potom však začali za súperom behať, aktívnejšie bránili a blokovali strely vyslané na brankára Bilčíka. Tri minúty pred prvou sirénou po rýchlej strele príklepom nachytal domáceho brankára na bližšej tyčke Ján Janda a tak znížil vedenie Harvardu na 4:1. Šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny ešte prudkou strelou prekvapil brankára domácich Stanko, keď sa loptička odrazila od ruky gólmana a skončila v sieti.

Do druhej tretiny hráči Serede vstúpili dobre, keď sa im necelú minútu od druhého hvizdu naskytla príležitosť voľného úderu. Rýchlou rozohrávkou a presne mierenou strelou prekonal po tretíkrát domáceho brankára Jakubek a znížil tak vedenie súpera na rozdiel jediného gólu. Domáci tím však opäť dokázal odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Do konca druhého dejstva sa žiadnemu tíu už nepodarilo rozvlniť sieť súpera a tak bol stav stretnutia po dvoch tretinách 5:3.

V treťom dejstve to boli opäť hráči Serede, ktorým sa podarilo prvým rozvlniť sieť súpera. Po peknom prieniku za obranu domácich, ešte v páde dokázal Stanko prehodiť loptičku do bránky súpera a tak dal Seredi šancu na zdramatizovanie stretnutia. Potom však prišlo nezmyselné vylúčenie Jána Jandu za hrubosť. Harvard využil presilovú hru a tak chalani museli opäť doťahovať. To sa im však stalo osudným a namiesto strelenia ďalšieho gólu do konca stretnutia už len inkasovali. Stretnutie tak skončilo prehrou Serede 9:4. Chalanov napriek tomu treba pochváliť za bojovný tímový výkon a nasadenie v zápase. Mrzieť ich môže zaspatý úvod stretnutia, kde dostali 4 zbytočné rýchle góly, a tak výsledok nemusel byť až taký jednoznačný v prospech súpera.

Góly a asistencie Sereď: Ján Janda (Timotej Vašulka), Radomír Stanko "C", Patrik Jakubek (Jozef Berčík), Radomír Stanko "C"

Seredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez boduSeredskí floorballisti po bojovnom výkone v Partizánskom opäť bez bodu