Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu

Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    

Dňa 28. januára sa v Múzeu holokaustu v Seredi uskutočnila vernisáž jedinečnej výstavy fotografií Jaroslava Žiaka " HRDINOVIA ".  Slávnostný večer bol zároveň uskutočnený pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Vedúci Múzea holokaustu Martin Korčok na úvod osobitne privítal medzi hosťami štátneho tajomníka MK Konráda Rigó, splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny PhDr. László Bukovszkeho, za Post Bellum Sandru Polovkovú a predsedu ŽNO Galanta Vojtecha Fahna.

 

 

Jaroslav Žiak je slovenský pedagóg a fotograf. Venuje sa čistej nemanipulovanej fotografii v prostredí ateliéru i v exteriéri. Výstava prináša pohľad na  ľudí, ktorí prežili holokaust. Okrem Slovákov sú na čiernobielych záberoch občania Poľska, Ukrajiny, Ruska, Talianska a iných krajín. Spája ich, že prežili hrôzy, ktoré navždy poznačili ich život. Séria predstavuje ľudí z rôznych sociálnych vrstiev, s rôznym vzdelaním a rôznymi životnými príbehmi. 

 

 

 

 

Medzi portrétmi sú letci, partizáni, vojaci čsl. armády, účastníci zahraničného odboja i väzni v koncentračných táboroch. Autor Jarodlav Žiak o svojich fotografiách hovorí: “Projekt Hrdinovia je cyklus, v ktorom zaznamenávam priamych účastníkov 2. svetovej vojny, domáci i zahraničný odboj, väzňov koncentračných táborov i politických väzňov.  Portréty vznikli na rôznych podujatiach ako oslavách SNP, pri výročiach oslobodenia miest, obcí, koncentračných táborov a spomienkových akciách na Slovensku i v zahraničí."

 

Kultúrny večer obohatila  svojim spevom sopranistka Mária Tajtáková s klavírnym sprievodom Beáty Tomčányiovej.

 

Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu Vernisáž výstavy HRDINOVIA od Jaroslava Žiaka v Múzeu holokaustu