Vianočný predaj rýb v Seredi

Vianočný predaj rýb v Seredi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    

V niektorých domácnostiach sú prípravy na najkrajšie sviatky v roku v plnom prúde. Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc je aj ryba na tanieri. Bez kapra, sumca alebo pstruha si mnohí štedrovečerný stôl ani nevedia predstaviť. Niekto dáva prednosť kúpe mrazenej rybe z obchodu a niekto si neodpustí živú rybu.  V Seredi začal vianočný predaj rýb na rybárskom dome 15. decembra.

 

 

 Ryby sa sem prinášajú z Čiech, kde ich chovajú špeciálne iba na túto príležitosť. Kapra v Seredi kúpite od 4,30 €/kg, pstruha za 7,- €/kg a za sumca zaplatíte 12,- €/kg. Ryby budú v predaji do vypredania zásob.  

 

 

Odborníci vyvracajú mýtus, že čím väčšia ryba-tým menej chutné mäso.  Na chuti ryby nič nemení jeho váha. Či si kúpite jedného 4 kg kapra alebo dvoch 2 kg, chuť bude rovnaká. Živý kapor by ale nemal plávať vo vašej vani viac ako 2 dni, chlórovaná voda mu totiž neprospieva. Znalci odporúčajú zabiť kapra do 48 hodín od jeho nákupu. Spracovaná ryba bez vnútorností vydrží v chladničke čerstvá pri teplote 0 až 4 °Celzia bez problémov až 48 hodín.

 

 

 

 

Vianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v SerediVianočný predaj rýb v Seredi