Mladá Sereď vstúpila do svojho siedmeho roku

Občania a občianske združenia     Eva Ďuricová a Tony Dúbravec.    

V roku 2018 sa nášmu občianskemu združeniu, Mladá Sereď, opäť podarilo priniesť do mesta niekoľko nových projektov a súčasne pokračovať v niektorých zabehnutých.

Darovanie krv na Mestskom úrade známe pod názvom Daruj krv, zachráň život sa v tomto roku konalo trikrát a spomedzi Seredčanov opäť pribudlo niekoľko desiatok darcov.

 

O mladé talenty v Seredi núdza nie je a výnimku netvorí ani kategória fotografia. Preto sme od marca do júna pre nádejných seredských fotografov pripravili séri kurzov zameraných na fotografiu, jej históriu a základy fotografovania s názvom Fotodžem. Tieto workshopy vyvrcholili Fotomaratonóm - podujatím a zároveň súťažou. Jej pravidlá vyžadovali za obmedzený čas vytvoriť sériu fotografií na rôzne témy –Skryté tajomstvo, Nič nás nezastaví, Domov a Vata. Viac ako 40 zúčastnených spolu vytvorilo základy prvej fotografickej komunity v Seredi.

 

Na leto sme sa premiestnili von, konkrétne najmä do Zámockého parku. OZ Mladá Sereď bola spoluorganizátorom prvého komunitného festivalu v Seredi- VATAfestu s účasťou takmer 2000 návštevníkov. O niekoľko týždňov neskôr sa nám v spolupráci s jazykovou školou Wings podarilo zorganizovať piaty Mestský piknik v Zámockom parku s rekordnou účasťou okolo 1000 návštevníkov. Bolo veľmi príjemné stretnúť sa s toľkými Seredčanmi na jednom z najkrajších miest, ktoré v meste máme a priniesť tam tak pozitívnu energiu a život.

 

Ku konca roka naši dobrovoľníci spoločne oslávili Halloween tradičným tematickým posedením v komunitnom centre PRIESTOR, kde nemohli chýbať aktivity ako napríklad vyrezávanie tekvíc. Spoznať iné svetové kultúry a zoznámiť sa s programom Erasmus+ sa verejnosť mohla počas Etno večera. Nakoniec, nechýbali sme opäť ani na Vianočných trhoch na Námestí Slobody, kde sme mali svoj stánok a zahriali vás našim jedinečným punčom a rôznymi sladkými i slanými dobrotami.

V máji sme oslávili 6. narodeniny. Viac ako šesť rokov sa snažíme do mesta prinášať zábavu, kultúru, vzdelávanie, posilňovať komunitu. Máme veľkú radosť, že aj v roku 2018 sa nám dostalo výraznej podpory od vedenia mesta. Ďakujem všetkým, ktorý s nami strávili rok 2018.