Víťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintone

Víťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintone

Šport     Jakub Čomaj    

V stredu, deň pred Mikulášom, sa na našej škole uskutočnili Majstrovstvá okresu v badmintone. V škole sa v posledných dvoch rokoch venujeme aj badmintonu a tak sme sa neváhali prihlásiť. Minulý rok sme považovali za skúšobný a tento rok sme chceli postúpiť s obidvomi družstvami. Tento šport nie je príliš rozšírený na školách v galantskom okrese, o čom svedčí aj účasť na týchto majstrovstvách, keď sa zúčastnili iba 2 školy a to naša škola a ZŠ Vinohrady nad Váhom.

 

Celkové skóre zápasu pozostáva zo 4 dvojhier a jednej štvorhry a hrá sa na 3 víťazné zápasy. Ako prvé sa predstavili dievčatá, ktoré hrali prvé 2 dvojhry nerozhodne, no štvorhru s prehľadom vyhrali a víťaznou dvojhrou potvrdili minuloročné víťazstvo a tešili sa z postupu na Majstrovstvá kraja. Celkový výsledok zápasu bol teda 3:1.

Chlapci minulý rok s Vinohradmi prehrali, no tento rok sme zostavu zmenili a v kútiku duše sme dúfali, že by aj oni mohli napodobniť dievčatá a postúpiť na Majstrovstvá kraja. Prvé dve dvojhry boli ako cez kopirák. Začiatok setov bol vyrovnaný, no v druhej polovici setu chalani menej chybovali ako súper a pripísali si víťazstvo. Po vyhratých oboch dvojhrách už stačilo iba vyhrať štvorhru. Začiatok bol trochu rozpačitý, no po prebudení sa chlapci vrátili k svojej hre a pripísali si potrebné tretie víťazstvo, ktoré nám zabezpečilo postup na Majstrovstvá kraja.

 

Okrem súťaži družstiev prebiehala aj súťaž jednotlivcov. U dievčat vyhrala Liana Užovičová, Paulína Holubová sa umiestnila na 4. mieste, u chlapcov vyhral Matej Profous a Matúš Kulich skončil tretí.

Majstrovstvá kraja sa uskutočnia 9. marca 2019 v Piešťanoch. Tam to už bude iný level, keďže tam už budú žiaci, ktorí sa venujú badmintonu aktívne, no my sa budeme snažiť podať čo najlepší výkon.

Jakub Čomaj

Víťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintoneVíťazstvo žiakov ZŠ Juraja Fándlyho na Majstrovstvách okresu v badmintone