AFK PUMA v roku 2018

Šport     Peter Mihalcik    

AFK PUMA SEREĎ je amatérsky futbalový klub s funkciou napomáhať rozvoju športu v Seredi pravidelným hraním futbalu vo voľnom čase a tiež turistickými akciami.

 

Rok 2018 sme začali výročnou členskou schôdzou, ktorá sa konala 20.1.2018 v reštaurácii TRIO v Seredi. Na schôdzi, ktorej  sa zúčastnili členovia AFK, sme odsúhlasili program na rok 2018, aktivity OZ, plánované futbalové zápasy, činnosti ohľadom udržiavania futbalového ihriska na ZŠ J. Fándlyho.

Čo sa týka športových aktivít, tak okrem pravidelných nedieľ, kedy si ešte stále dokazujeme naše futbalové umenie, sme absolvovali 9.4.2018 priateľský futbalový zápas so SP Senec, na ihrisku v Senci. Tento zápas sme prehrali, a preto dňa 22.10.2018 sa na základe dohody konala odveta na tom istom ihrisku...Tento zápas sa niesol už v našej réžii. Aj keď sme nakoniec so súperom remizovali po našich chybách 5:5, ale po celý zápas sme vyhrávali a najvyšší rozdiel bol až o 4 góly.

14.7.2018 sme si zmerali sily s našim pravidelným súperom v Cabaji Čápor, kde sme absolvovali turnaj za účasti SP Cabaj Čápor  a mužstva z Moravy - Bzenec. Na turnaji sme obsadili posledné miesto, keďže mužstvo z Moravy prišlo so silne omladeným kádrom a na futbalistov z Cabaja ešte stále hľadáme recept.

 

Zúčastnili sme sa tiež turnaju organizovaného AFK Vodra Sereď, ktorý sa konal dňa  8.9.2018 na ihrisku mestského štadióna v Seredi. Turnaj nás nezastihol v dobrej forme a po dvoch prehrách v sme skončili na poslednom mieste.

 

 

Okrem futbalových aktivít sme sa snažili tento rok aj v turistickej oblasti. Po prvýkrát v histórii AFK sme zorganizovali turistický zájazd do Mutěníc, ktorého sa okrem členov AFK PUMA zúčastnili aj ich rodinní príslušníci, ale aj členovia iných OZ alebo bežní občania zo Serede. Trasu si zvolil každý sám na základe svojich schopností, či už to bola návšteva neďalekého zámku alebo "iba" prechádzka po prekrásnej moravskej krajine v okolí Mutěníc. Turistický deň sme ukončili posedením pri moravskom vínku, kde sme si zaspomínali na predchádzajúce akcie a tiež prebrali všetky "aktuálne" témy :).

 

Po prvýkrát sme sa zúčastnili ako AFK Puma súťaži vo varení gulášu v Campingu. Z  celkového počtu 20 družstiev sme obsadili pre nás sľubné 6.miesto, ktoré nám dodalo chuť do súťaženia v ďalších ročníkoch.

Taktiež sme absolvovali debut aj na súťaži vo varení kapustnice, ktorá sa konala sa 17.11.2018 v Campingu Sereď. V peknom, aj keď trošku chladnom, počasí sme prispeli k dobrej nálade všetkých družstiev a ukázali sme aj naše kuchárske umenie.

 

Tento rok sme nezabudli ani na jubilantov z našich radov. Okrúhle výročia oslavovali Miro Polák, Milan Chynoradský a Tibor Mihálik. Na ich počesť sme 2.6.20018 odohrali jubilejný zápas, kde kapitánmi tímov boli Miro a Chynďo ako oslávenci a po stretnutí sme si posedeli pri chutnom občerstvení. Zápas v rovnakom duchu sa niesol aj pri oslave výročia Tibora.

 

Samozrejmosťou pre nás je aj starostlivosť o ihrisko. Okrem pravidelného kosenia a vyrovnávania hracej plochy, sme zveľadili aj našu "búdu“ (šatňu), ktorá dostala zvnútra nový šat - podlahu a nové vybavenie.

 

Stále je našou snahou prilákať do našich radov nových členov, ktorí by chceli zažiť naše nedeľňajšie zápasy  a akcie, ktoré poriadame.

 

Tak ahoj v nedeľu !