Sobota v podaní seredských florbalistov s plným bodovým ziskom

Šport     Samuel Krivosudský

ICE Players Sereď  :  FBK RAptORs  6:5 (3:0; 1:2; 2:3)

Prvá liga mužov vo florbale odštartovala minulý víkend druhou polovicou zápasov. V sobotu bol na programe odvetný zápas tímu ICE Players Sereď, ktorý privítal na domácej palubovke súpera z Rabče a Oravskej Polhory FBK RAptORs.

Seredskí florbalisti vstúpili do prvého dejstva veľmi dobre, plnili taktické pokyny trénera a nepúšťali súpera do výrazného ohrozenia bránky. V útoku boli efektívni a postupne zvyšovali svoj náskok. Ako prvý sa presadil Matušica, kedy peknou strelou s väčšej vzdialenosti nedal najmenšiu šancu brankárovi hostí. Do konca prvej tretiny sa za domácich ešte stihli presadiť Janda a Stanko.

Do druhého dejstva Sereď vstupovala tak s trojgólovým vedením. Zbytočnými chybami a zaváhaniami v obrane sa však súper dostával do čoraz nebezpečnejších gólových príležitostí a dokázal znížiť na rozdiel jediného gólu. Sereď ale opäť dokázala odpovedať gólom, po odrazenej strele upratal loptičku za chrbát brankára hostí Krivosudský S. a tak bol stav po dvoch tretinách 4:2.

V tretej tretine hráči Serede dovolili súperovi opäť si vypracovať viacero gólových šancí, čo malo za následok vyrovnanie na 4:4. Domáci však dokázali znovu gólovo odpovedať a to rovno dvakrát zásluhou Vašulku a tak opäť odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Súboj bol dráma až do samého záveru a Raptorom sa podarilo minútu do konca stretnutia znížiť na rozdiel jediného gólu. Sereď si už však záver zápasu postrážila a porazila tak Raptors 6:5 a pripísala si tak cenné 3 body do tabuľky.

Góly a asistencie Sereď: Marek Matušica (Radomír Stanko), Peter Janda (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Peter Janda), Samuel Krivosudský (Peter Janda), Timotej Vašulka (Juraj Polák), Timotej Vašulka