Sereď nestačila na Predátorov zo Sabinova

Šport     Samuel Krivosudský

ICE Players Sereď  :  FBC Predator Sabinov  1:10 (0:1; 1:5; 4:0)

V nedeľu čakal seredských florbalistov domáci zápas proti Predators Sabinov, kde chceli chalani ukradnúť súperovi ďalšie cenné body. Predchádzajúce stretnutie týchto tímov sa skončilo nerozhodne remízou 6:6 a tak sa očakával opäť vyrovnaný a napínavý zápas.

Do prvej dvadsať minútovky vstúpili obe mužstvá opatrne, nik nechcel zaváhať a pustiť tak súpera do vedenia. Sabinov postupne preberal iniciatívu a bol viac na loptičke, no hráči Serede pozorne bránili a blokovali strely súpera. Domácich podržal aj výborne chytajúci Vašák, ktorý sa blysol hneď niekoľkými peknými zákrokmi. Hostia sa však predsa len dokázali presadiť, keď po nevýraznej strele trochu aj so šťastím loptička doskákala až do siete. Sereď mala niekoľko streleckých pokusov, ale ani jeden neskončil v bránke súpera.

V druhom dejstve sa hostia gólovo presadili už v úvode a tak opäť navyšovali svoje gólové vedenie. Potom prišlo aj trochu prísne vylúčenie na 5 minút, v ktorom chalani opäť inkasovali ďalšie dva góly. V ďalšej časti hry sa Seredi naskytla možnosť presilovej hry, ktorú dokázala využiť a zásluhou Jandu tak znížiť na 1:4. Súpera to však neodradilo a pridal ďalšie dva góly do siete Serede.

V tretej tretine sa Sereď pokúšala o zníženie, avšak súper pozorne kazil akcie domácich a vyrážal do nebezpečných protiútokov, z ktorých sa mu podarilo štyri krát skórovať a tak jednoznačne zvíťaziť v pomere 1:10. Sereď môže mrzieť množstvo zbytočných vylúčení, ktorými súperovi často dával výhodu v podobe presilových hier, ktoré stáli chalanov mnoho síl.

Góly a asistencie Sereď: Peter Janda (Patrik Jakubek)