Starší minibasketbalisti ŠBK Sereď si cez víkend pripísali 2 výhry

Šport     Jakub Čomaj    

Starší minibasketbalisti ŠBK Sereď si cez víkend pripísali 2 výhry

 

ŠBK Fándly Sereď – ŠBK Junior Levice           54:52 (27:27)

Vranka 19, Hrubý 7, Mizerík 7, Harčár 6, Bombera 5, Huňady 4, Cicák 3, Écsi 3, Baša, Hatnančík

ŠBK Fándly Sereď – ŠBK Junior Levice           34:31 (15:15)

Mizerík 9, Vranka 9, Hrubý 7, Hatnančík 5, Harčár 2, Écsi 1, Huňady 1, Baša, Bombera, Cicák

 

V prvý decembrový deň nastúpili starší minibasketbalisti po prvý krát v tejto sezóne na domácej palubovke. Ich súperom bolo družstvo z Levíc. Do prvého zápasu nastúpili naši chlapci koncentrovaní, vybojovali si mierny náskok a v druhej štvrtine dokázali Leviciam odskočiť na 12 bodov (26:14). V zápätí sme spanikárili, pokazili pár prihrávok a súper stihol do polčasu zápas vyrovnať. Tretia štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu, no opäť sme sa nevyhli hluchej pasáži a súper nám odskočil až na 8 bodov na začiatku štvrtej štvrtiny (42:50). V tejto pasáži sme hrali oslabení, pretože sa Adam vyfauloval a hrali sme 4 minúty iba so 4 hráčmi. Chlapci sa ale nepoložili, a zápas dokázali vyrovnať. 22 sekúnd bol stav vyrovnaný 52:52 a mali sme loptu pod kontrolou. 7 sekúnd pred koncom sa Adam Vranka vybral do nájazdu, kde bol faulovaný a hádzal 2 trestné hody. Adam ukázal pevné nervy a podarilo sa mu premeniť obidva trestné hody. Súper už nedokázal vyrovnať a tak sme sa tešili z víťazstva. Druhý zápas bol ako na hojdačke. Prvú štvrtinu sme prehrali, druhú sme vyhrali, čím sme celkové skóre dorovnali. Tretiu štvrtinu sme opäť prehrali a úlohou druhej päťky bol zápas opäť otočiť. A to sa im aj podarilo, poslednú štvrtinu vyhrali 13:6 a dokázali vyhrať aj druhý zápas. 

 

Chalani si zaslúžia obrovskú pochvalu za predvedený výkon a bojovnosť, aj keď ich bolo iba 10 a v jednom momente sme hrali iba 4 na ihrisku. Každý si dnes išiel až na dno svojich síl (niektorí zápas dohrali aj so zraneniami), ale ten pocit po dvoch vydretých víťazstvách stál za to. Dnes sme pôsobili ako jedno družstvo, povzbudzovali sme sa a keď sa jednej päťke nedarilo, zaskočila ju druhá.

Ďalší dvojzápas odohrajú naši chlapci doma v stredu 12.12. proti lídrovi súťaže BK Inter Bratislava o 17:00 hod. v telocvični ZŠ J. Fándlyho.