ŠKF iClinic Sereď patrí 5.miesto

Šport     Igor Lehocký    

16.kolo Fortuna ligy načal v sobotu zápas už od 13.45 hod. v ktorom Sereďania privítali v Nitre žilinských „Šošónov“. Predzápasové prognózy lietali všelijako, niekto zápas videl na jasnú 2, iný zase veril hráčom Serede, ale pokiaľ by sa niekto opýtal fanúšika ŠKF, odpoveď s úsmevom by asi znela ideme vyhrať. Žilinčania mali pred 16. kolom za sebou úspešnú šnúru zápasov bez prehry ale to isté sa dalo povedať aj o Seredi v majstrovských zápasoch Fortuna ligy. Sereďania v Žiline veľmi smolne prišli o body keď v 5. kole domáci zrovnávali až v druhom polčase a po niekoľkých zahodených gólovkách Sereďanov domáci strhli víťazstvo na svoju stranu až v 89. minúte, takže výsledok zápasu 16. kola mohol mať svoje prekvapenie.

 

Domáci začali aktívnejšie, v 8. minúte sa zameriaval Ulrich z 25 m, ale strela tesne míňala pravú žrď brány MŠK. Hostia predvádzali svoju typickú kombinačnú hru, ale v územnej prevahe boli domáci Sereďania s niekoľkými náznakmi nedotiahnutých šancí. V 18. minúte priamy kop ŠKF z 19 m zobral na seba Ventúra, ale trafil iba múr. Škoda. Dovtedy strelecké pokusy Ulricha, Gatarića i Moronga lietali nad. V 26. minúte prišiel blesk z čistého neba. Hostia po ľavej strane si pred šestnástkou domácich hodili jednoduché lopty na pravú stranu, kde v šestnástke nebol pokrytý Mihalík a ten strelou po zemi z 13 m otvoril skóre zápasu k pravej žrdi – 0:1. V 30. minúte žltú za faul na Ananga videl z domácich Ulrich a v 42.  minúte aj domáci kapitán Michalík za faul, po ktorom mali hostia šancu z priameho kopu asi z 18 m, ale strela našťastie minula pravú žrď. V 45. minúte po peknej akcii domácich išla lopta za obranu hostí po pravej strane ale Gatarićov lob na Holeca v bráne MŠK z 12 m tesne minul pravú žrď a bodkou za prvým polčasom bola žltá pre Fazlagiča za faul na Moronga už po niekoľký krát. Šance a strelecké pokusy domácich z vnútra šestnástky keď Sereďania zatlačili súpera ostali nedotiahnuté a zblokované v zahustenej šestnástke hostí.

 

Úvod druhého polčasu bol poznačený nervozitou medzi hráčmi a tento stav prakticky zotrval celých druhých 45 minút hlavne vďaka veľmi nešťastnému a zlému výkonu hlavného rozhodcu Smoláka, ktorý akoby s radosťou ťahal karty pre domácich hráčov a pískal im fauly, zatiaľ čo na strane MŠK rovnako s prehľadom nečistú hru prehliadal. Takýto arbiter si potom nezaslúžil nič iné iba to, čo prišlo na jeho adresu v priebehu zápasu a po jeho ukončení. Už dávno nebolo počuť toľko nadávok na výkon rozhodcu a skandovanie tribúny na otca hoviadka. Bežala 54. minúta, vľavo od šestnástky hostí Sus zahrával nepriamy kop do šestnástky, loptu veľmi dobre zatočil do priestoru ešte pred bližšou žrďou kde ju Ventúra vo výskoku parádne lízol hlavou a skvelý „angličák“ bol na svete z 11 m. V pravej šibenici lopta brvno – trávnik - sito pod vekom rozjasala štadión – 1:1. Ďalšie minúty sa hralo hore dole ale už bez výraznejších, strelecky aktívnejší domáci sa už nedokázali presadiť, niekoľko črtajúcich sa brejkov bolo spomalených, Žilinčania sa dokázali vždy sformovať v zadných radoch a tak sa výsledok už nedokázal pohnúť ani jedným smerom, pretože aj hostia boli v druhom polčase v ofenzíve takmer neškodní. Padli už iba 3 žlté karty pre Baeza a Ventúru z ŠKF a kapitána hostí Škvarku.

 

Zápas pre divákov v nepríjemnom chlade sledovalo 384 ohlásených fanúšikov futbalu domácich ale aj hostí a najmä fanúšikovia Serede sa počas celého zápasu starali o dobrú futbalovú atmosféru svojim povzbudzovaním. Domáci mali viac šancí niečo s výsledkom urobiť najmä v prvom polčase, kedy v niekoľkých úsekoch sa dlhé minúty hralo na polovici hostí ale množstvo streleckých pokusov zostalo zblokovaných, tečovaných alebo im chýbala presnosť.

 

Škoda zaváhania Slovana Bratislava s Ružomberkom, keď si súperi zobrali po bode, v prípade víťazstva domácich ktoré sa očakávalo by sa Sereď bodovo dostala na priebežné 4. miesto Fortuna ligy. Takto o skóre ŠKF iClinic zostáva na skvelej 5. priečke práve za Ružomberkom. Dve kolá pred záverom jesennej časti našej najvyššej futbalovej súťaže je to aj tak potvrdenie, že v Seredi sa hrá vynikajúci futbal, za čo je potrebné poďakovať sponzorom, trénerom a kompletnému realizačnému tímu ŠKF iClinic ako aj samotným hráčom ktorí tvoria kompaktný kolektív.