ICE Players Sereď: Favorita sme potrápili, no na domácej pôde opäť bez bodu

Šport     Peter Janda

V sobotu 27. októbra bola na programe v hale na Obchodnej akadémii poriadna florbalová nádielka. Najskôr sa doobeda predstavili naši najmenší U13, ktorí si v prvom zápase vybojovali remízu 4:4 proti Dubnici nad Váhom, v ďalšom zápase však podľahli súperovi z Partizánskeho v pomere 6:14. Program ďalej pokračoval zápasom 1. ligy mužov, kde sa predstavila Trnava proti Partizánskemu a po napínavom súboji tak boli hráči z tímu FBC 11 Trnava úspešnejší a dokázali zdolať FBK Harvard Partizánske 8:5.

ICE Players Sereď  :  ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom   7:13 (2:3; 1:3; 4:7)

Už od úvodného hvizdu sa hráči Serede nekoncentrovali na taktické pokyny trénera a púšťali súpera do nebezpečných situácií. Hostia otvorili skóre v 6. minúte prvého dejstva a postupne sa dokázali presadiť ešte dvakrát. Sereď ale posledných desať minút tretiny predviedla úplne iný florbal ako v úvode, čo vyústilo do gólu Haberajtera, ktorý aj s poriadnou dávkou šťastia prekvapil brankára hostí. Neskôr sa po nedôraze pred bránou presadil Krivosudský S., ktorý tak upravil výsledok pred koncom prvej tretiny na 2:3.

V druhom dejstve sa hráči snažili zatvoriť súpera na jeho polovici a vstreliť vyrovnávajúci gól, čo sa im aj podarilo v 10. minúte kedy Jakubek napálil loptičku do spojnice a Polák ju už len upratal za chrbát gólmana Dubnice. Potom však domáci prílišnou snahou strhnúť vedenie na svojou darovali súperovi často krát loptu súperovi, ktorý z rýchlych brejkov trestal, z čoho pramenili ďalšie 3 góly v sieti Serede. Stav po druhej tretine tak 3:6 v prospech Dubnice.

V treťom dejstve Sereď zbytočne chybami v rozohrávke a nedôsledným návratom púšťala súpera do nebezpečných prečíslení a brejkových situácií, kedy súper dokázal vždy pri dotiahnutí sa na rozdiel jedného gólu odskočiť zasa o tri ďalšie. Zápas sa skončil v pomere 7:13 pre Dubnicu a hráčov tímu ICE Players tak môže mrzieť počet inkasovaných gólov a prehra v inak dobre rozbehnutom zápase.

Góly Sereď: Slavomír Haberajter, Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Juraj Polák (Patrik Jakubek), Samuel Krivosudský (Emil Šatan), Timotej Vašulka, Emil Šatan (Jakub Fačkovec), Samuel Krivosudský

ICE Players Sereď  :  FBK Púchov   5:6 (1:2; 2:2; 2:2)

V nedeľu 28. Októbra čakal Sereď súper z Púchova ktorý zatiaľ prehral iba raz a nachádza sa na druhom mieste tabuľky. Sereď v tomto stretnutí stavila v prvom rade na obrannú činnosť, kazenie rozohrávky súpera, blokovanie striel a rýchly prechod do brejkových situácií, čo sa im veľmi darilo, keď v 1. minúte stretnutia po chybe v rozohrávke súpera peknou strelou k tyčke otváral skóre Stanko. Hostia však dokázali odpovedať dvoma zásahmi kedy dôsledným clonením pred bránkou a strelami zo stredných vzdialeností prekonali brankára Bilčíka. Stav stretnutia tak po prvej tretine 1:2.

V druhom dejstve sa podarilo hosťom doskočiť v 8. minúte na rozidel dvoch gólov. Sereď však dokázala odpovedať rýchlym rozohratím štandardnej situácie, kedy sa presadil Bulejko. Hral sa pekný florbal a oba tímy nechceli pustiť súpera do vyložených gólových situácií. Hosťom sa podarilo v 15. minúte opäť skórovať, no domáci na to odpovedali gólom Poláka 12 sekúnd pred koncom druhej tretiny.

V treťom dejstve hostia skórovali minútu po úvodnom buly a tak sa im znovu podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Sereď sa však nevzdávala a súpera častokrát zatvárala v jeho obrannej polovici a poriadne mu podkurovala. V 6. minúte pekne zavesenou strelou znižoval na rozdiel jedného gólu kapitán Jakubek. Púchov chcel svoje víťazstvo poistiť ďalším gólom, čo sa im aj podarilo v čase 18:42. Hostia potom zbytočným faulom darovali Seredi presilovú hru za blokovanie florbalky a následne bol vylúčený opäť hráč hostí za nedovolené vrážanie, kedy poskytli hráči Púchovu hru v početnej prevahe až o dvoch hráčov. Po peknej kombinácii znížil na 5:6 Vašulka 16 sekúnd pred koncom. Sereď ešte chcela uchmatnúť súperovi aspoň cenný bod, čo sa jej už do záverečného hvizdu nepodarilo.

Góly Sereď: Radomír Stanko, Martin Bulejko (Radomír Stanko), Juraj Polák (Peter Janda), Patrik Jakubek (Jakub Fačkovec), Timotej Vašulka (Patrik Jakubek)

Najbližšie sa ICE Players Sereď predstaví:

• 1.liga muži: 1.11.2018 18:00 FbO Žochár Topoľčany : ICE Players Sereď (Topoľčany)
  • Dorastenci: 3.11.2018 12:00 ICE Players Sereď : Dragons Hlohovec (Partizánske)
  • Dorastenci: 3.11.2018 15:00 FBK Harvard Partizánske : ICE Players Sereď (Partizánske)